Apdrošināšanas kompānijas "Insurance Europe" veiktais pētījums 10 Eiropas valstīs liecina, ka 43% iedzīvotāju neko nekrāj pensijai. Latvijā dati ir vēl sliktāki. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pērnā gada nogalē veiktais pētījums liecina, ka 48% Latvijas iedzīvotāju neveido nekādus uzkrājumus.

Ik pa četriem gadiem FKTK veic iedzīvotāju aptauju. „Finanšu pratības indekss” liecina - lai gan zināšanu līmenis par finanšu jautājumiem piecu gadu laikā ir paaugstinājies, uzkrājumus, tāpat kā pirms četriem gadiem, neveido 48%, tātad gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju, stāsta FKTK pārstāve Kristīne Tjarve.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins stāsta, ka Latvijā dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu veido tikai 20% iedzīvotāju.

FKTK veiktais pētījums apliecina - lai gan pēdējos gados auguši cilvēku ienākumi, iedzīvotāji nevis krāj, bet vairāk tērē, turpina FKTK pārstāve Kristīne Tjarve.

Valsts no savas puses atbalsta uzkrājumu veidošanu. Uzkrājot pensiju 3. līmenī vai veicot iemaksas dzīvības apdrošināšanai ar uzkrājumu, var saņemt IIN atvieglojumus. Skaidro Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis stāsta, ka jaunajā nodokļu politikā nav plānots mainīt iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) atmaksu par uzkrājumu veidošanu.

Finanšu ministrijas pārstāvis arī uzsver, ka FKTK un citām iesaistītajām institūcijām jāturpina iedzīvotāju izglītošana, lai uzlabotu viņu finanšu pratību gan par dzīvības apdrošināšanu, gan iemaksām privātajos pensiju fondos.

Sižets tapissadarbībā ar Latvijas Banku.