Latvijā, tāpat citās Eiropas valstīs, pieaug interneta patēriņš, jo bērni mācās un vecāki strādā attālināti, no mājām. Palielinās arī filmu un seriālu skatīšanās intensitāte. Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēji vērtē, ka, neskatoties uz interneta patēriņa pieaugumu, pagājušajā nedēļā būtisku problēmu nav bijis.

"Bite Latvija" pārstāve Una Ahuna stāsta, ka interneta patēriņš viņu klientiem audzis par apmēram 25%. Mainījušies arī interneta lietotāju paradumi.

"Tet" tehnoloģiskais direktors Uldis Tatarčuks stāsta, ka interneta izmantošana dienā ir pat dubultojusies, bet tas problēmas nav radījis.

Samazināt augstas izšķirtspējas televīzijas kvalitāti uz standarta televīzijas kvalitāti aicināja ES Digitālais Komisārs Tjerī Bretons, jo filmu un video straumēšanas lietošanas apjoms var aizņemt pat 2/3 no interneta resursiem. ASV filmu un televīzijas seriālu straumēšanas platforma "Netflix" jau pazeminājusi savu straumēšanas pakalpojumu kvalitāti Eiropā uz 30 dienām, lai novērstu interneta pārslodzi. Arī video vietne "Youtube" uz 30 dienām samazinājusi video izšķirtspēju, lai atslogotu pārslogotos interneta savienojumus.

Saistībā ar koronavīrusa krīzi Eiropā, datu izšķiršanas spējas samazina arī citas lielās kompānijas. Biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore Dace Kotzeva vērtē, ka interneta pakalpjumu sniedzēji Latvijā savlaicīgi veikuši investīcijas, tāpēc pie mums nav jūtama interneta tīkla pārslodze.

Uldim Tatarčukam, Dacei Kotzevai un Unai Ahunai vaicāju, ko mēs katrs varam darīt, lai samazinātu interneta patēriņu?

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka interneta pieejamība Latvijā katru gadu turpina pieaugt. 2019. gadā 99% uzņēmumu un 85,4% mājsaimniecību bija pieejams internets, pilsētās biežāk nekā laukos.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.