Jau četrus gadus vairākas Pierīgas pašvaldības kopā ar SEB banku īsteno grantu programmu jaunajiem uzņēmējiem. Tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbību un jaunie uzņēmēji savu biznesa ideju attīstīšanai var saņemt neatmaksājumu aizdevumu jeb grantu līdz 10 000 eiro.

Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra direktore Edīte Alksne stāsta, ka četru gadu laikā granti piešķirti masāžas vannu, bērnu attīstošo rotaļlietu un mušļa ražotājam, kā arī jaunu ražošanas iekārtu modelētājam.

Uzņēmums “Spirulina Nord”, kas īpašos reaktoros ražo aļģes, reģistrēts Stopiņu novadā. Uzņēmuma dibinātāja un līdzīpašniece Agnese Stunda-Zujeva stāsta, ka jaunam uzņēmumam sagādāt iekārtas un telpas nav viegli.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars stāsta, ka banka ir viens no 7 sadarbības partneriem, un, tāpat kā Pierīgas pašvaldības, grantu programmā piedalās ar 10 000 eiro. Grantus piešķir jaunajiem uzņēmējiem, kam saņemt kredītu lielo risku dēļ ir grūti.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vērtē, ka uzņēmējdarbības vide Pierīgā jau ir labāka nekā Rīgā, un to nosaka gan Rīgas tuvums, gan vairāk iedzīvotāju, līdz ar to - lielāks tirgus.

Grantu programmu uzņēmējdarbības attīstībai Pierīgā rīko Jūrmalas pilsēta, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadi. Kopējais finansējums šogad būs 70 000 eiro, maksimālā summa vienam grantam – 10 000 eiro. Projektus var iesniegt līdz 30. septembrim.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.