Nekustamā īpašuma attīstītāji "VPH grupa" bijušajā Rīgas Piena kombināta teritorijā, Valmieras ielā, plāno būvēt jaunu tirdzniecības parku. Šī vieta Rīgas centrā jau vēsturiski bijusi piena pārstrādes un ražošanas teritorija. Pēc „Rīgas piensaimnieka” pievienošanas „Rīgas piena kombinātam”, ražošana no Valmieras ielas tika pārcelta uz Bauskas ielu, līdz ar to pārdošanā nonāca rūpnīcas ēkas un zeme. "VPH grupa" gatavojas jauna tirdzniecības parka izveidē investēt 40 miljonus eiro un ir pārliecināti, ka jaunais projekts, kas atrodas starp dzelzceļu, Valmieras un Bruņinieku ielu, palīdzēs uzlabot arī apkārtējā rajona kvalitāti.

„VPH Latvia” šobrīd ir vieni no lielākajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā, kas realizējuši tādus projektus kā lielveikals Sāga Mežciemā, tirdzniecības centrs Ziepniekkalnā un šogad atvērtā viesnīca blakus lidostai „Hampton by Hilton”. Uzņēmuma direktors Juris Barkāns stāsta, ka jaunā, daudzfunkcionālā centra izbūvē plānots investēt 40 miljonus eiro. Šogad jau nopirkta zeme 4,7 ha platībā un gada laikā tiks izstrādāts tehniskais projekts.

"Swedbank" galvenā ekonomiste Agnese Buceniece skaidro – mazumtirdzniecības apjomi aug, bet tirdzniecības centriem svarīgi atrast savu nišu.

Nekustamā īpašumu attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs Mārtiņs Vanags vērtē, ka jaunu projektu attīstība Rīgā viennozīmīgi ir laba ziņa.

Uzņēmuma „VPH Latvia” direktors Juris Barkāns stāsta, ka augošās būvniecības izmaksas un materiālu piegādes kavēšanās nav iemesls, lai pārtrauktu tirdzniecības parka attīstību. Šobrīd ikviens internetā var izteikt arī savu viedokli par būvniecību.

Attīstītāji plāno tirdzniecības parka projektēšanu pabeigt 2023. gada vidū un jauno kompleksu atklāt 2024. gada otrajā pusē. Plānots, ka tirdzniecības parkā būs 200 līdz 300 jaunas darba vietas.