Sešas Latvijas augstskolas sāk īstenot jaunu projektu „Inovāciju granti studentiem". Projekta mērķis ir veicināt studentos inovatīvu domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmētspēju. Studenti projekta laikā varēs saņemt stipendijas 200 eiro mēnesī, un turpmāko trīs gadu laikā projektā tiks ieguldīti 14 miljoni eiro. No tiem 2,5 miljonus eiro ieguldīs privātais sektors un uzņēmēji.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Santa Šmidlere stāsta, ka inovāciju granti studentiem tiek piešķirti pirmo reizi, un viens no projekta mērķiem ir audzināt jaunus līderus.

Ventspils augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš stāsta, ka projektā „Inovāciju granti studentiem” piedalīsies Ventspils augstskola un Liepājas universitāte, kas sadarbosies ar uzņēmējiem.

Rīgas Tehniskajā universitātē projektam „Inovāciju granti studentiem” pieteikušies jau 70 studenti. Artūrs Celitāns turpinās strādāt pie jauna produkta radīšanas – konfektes ar D vitamīnu.

RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna uzsver, ka jaunais projekts ļaus mainīt veidu, kā augstskolas ir strādājušas līdz šim.

Projektu „Inovāciju granti studentiem” koordinē Izglītības un zinātnes ministrija, un to līdzfinansē Eiropas reģionālais attīstības fonds. Projektu īstenos RTU, LU, Rīgas Stradiņa universitāte, Ventspils augstskola, Liepājas universitāte un Latvijas Jūras akadēmija.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.