Lauku teritorijās Latvijā iedzīvotāji maskas veikalos izmanto retāk nekā blīvāk apdzīvotās vietās, kur ir lielāki veikali un tiek ievēroti piesardzības pasākumi. Apjautātie lauku veikalu pārdevēji spriež, ka viņi nevar uzņemties atbildību un aizrādīt cilvēkiem par masku nēsāšanu, jo tas varot izraisīt konflikta situācijas. Interesējamies par situāciju Skrundas novadā un tuvākā apkārtnē, kur šobrīd nav reģistrēti ar Covid-19.

Latvijas Radio apmeklēja vienu no mazajiem Kurzemes veikaliem, kur pircējiem ir atvēlēti vien daži kvadrātmetri, un lielas iespējas ievērot distanci nav. Veikals izmēros neliels, taču ir izlikts brīdinājums par divu metru distances ievērošanu un pārdevējai pie kases ir aizsargstikls.

Pārdevēja stāsta kāda ir reālā situācija ikdienā. Viņa iedzīvotājiem par masku nelietošanu neaizrāda.

Par kādu lauku veikalu Skrundas novadā iedzīvotāji vērsušies ar jautājumu pašvaldībā, kāpēc netiek ievēroti piesardzības pasākumi, tāpēc Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece pati apmeklējusi veikalu un runājusi ar pārdevējiem.

Skrundas novadā situācija šobrīd esot labvēlīga un cilvēku vidū nav novērota vīrusa izplatīšanās. Kāda no pārdevējām gan stāsta, ka staigāt visu dienu maskā pa veikalu esot neiespējami, ir gadījumi, kad pircēji aizrāda par neuzliktu masku. Bieži pircēji, iznākot no veikala, tūlīt masku noņem, jo grūti esot elpot.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.