Rīgas pašvaldība aicina uzņēmēju pieteikties jaunai atbalsta programmai, kuras mērķis ir testēt pilsētvidē jaunās tehnoloģijas, kas saistītas ar dažādiem klimata un mobilitātes risinājumiem. Pirms diviem gadiem „Rīgas satiksme" uzstādīja pirmos elektroniskos tablo pieturās, lai iedzīvotājus informētu par sabiedriskā transporta pienākšanas un atiešanas laikiem. Tagad trīs pilotteritorijās - VEF apkaimē, Torņakalnā un Ķīpsalā - uzņēmēji varēs testēt savas idejas un konkursa kārtībā pretendēt uz atbalstu 10 000 eiro apmērā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone stāsta, ka pilotprojektu rosināja veidot uzņēmēji, kas rada tieši pilsētvidei paredzētus inovatīvus risinājumus.

Inovāciju kustības "Vefresh" mērķis ir attīstīt VEF apkaimi kā mūsdienīgu un sociāli aktīvu pilsētas daļu, ērtu dzīves un darba vietu ar inovāciju un izglītības pasākumu programmām. "Vefresh" vadītājs Viesturs Celmiņš stāsta, ka VEF apkaimē vien tiek attīstītas sešas inovatīvas idejas pilsētvidei.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone stāsta, ka pilotprojektā konkursa kārtībā uzņēmējiem piešķirs 10 000 eiro ideju attīstībai un testēšanai.

Inovāciju kustības "Vefresh" vadītājs Viesturs Celmiņš vērtē, ka Rīgas pašvaldības pilotprojekts ir pirmais solis, kas ļaus vismaz notestēt inovatīvos risinājumus, lai idejas nebūtu jātestē Tallinā vai Helsinkos, kur universitātes un pašas pilsētas ir daudz atbalstošākas inovatīvu risinājumu izmēģināšanā.

Uzņēmēji savus projektus Rīgas pašvaldībā var iesniegt līdz 22. novembrim un pašvaldība sola tos izvērtēt 2 - 3 nedēļu laikā.