Rīgas ostā pašlaik darbojas piecas jahtu ostas abos Daugavas krastos. Un Rīgas osta ir vienīgā, kur var ienākt jebkura izmēra jahtas bez garuma, augstuma un iegrimes ierobežojumiem. Tomēr ar jahtām atceļojušos tūristus Rīga neuzskaita, tāpēc nav zināms, ādu labumu sniedz jahtu ostu attīstība. Savukārt Jūrmalā, kas izšķīrusies šogad netīrīt Lielupes grīvu, kārtīgas tūristu jahtas ienākt nevar nemaz.

Rīgas ostas akvatorijā jahtām un atpūtas peldlīdzekļiem faktiski nekādu ierobežojumu nav. Nupat Rīgas brīvostas pārvalde izplatīja reklāmvēsti, kurā dižojas ar jahtu ostu infrastruktūras attīstīšanas pasākumiem, kam piesaistīta Eiropas nauda. Un jāteic, ka paši jahtu īpašnieki tādus ieguldījumus, protams, novērtē.

Andrejs Buls ir Sporta burāšanas centra izveidotājs un burātāju biedrības vadītājs. Viņš lepojas ar starptautiskām uzslavām un nodomu pēc sešiem gadiem Rīgā rīkot Eiropas čempionātu. Gan gatavojoties tam, gan burātāju piesaistīšanai ikdienā pašlaik īsteno Eiropas atbalstītu projektu, kurā ceļ administratīvo ēku, plāno papildu piestātnes elektrības pieslēgumiem, tualetes un dušas.

Cik daudz tūristu izdodas piesaistīt ar piecām jahtu ostām, Rīgai datu nav. Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs un "Latvijas attīstībai" politiķis Viesturs Zeps par jahtu ostām runā kā jau priekšvēlēšanu laikā - brīvosta jahtu ostu attīstībā iesaistās, jo redz uzreiz vairākus ieguvumus – tas ir gan ieguldījums zaļā un veselīgā dzīvesveidā, gan veicina tūrismu un līdz ar to arī Rīgas un Latvijas atpazīstamību.

No jahtu tūrisma stimulēšanas šogad atteikusies Jūrmala, kas izlēmusi pēc ziemas nepadziļināt Lielupes grīvu, tāpēc lielākās jahtas Jūrmalā nemaz netiek. Tā atzīst Elvis Venters, Jūrmalas ostas pārvaldnieka pienākumu pildītājs.

Ar Jūrmalas domes dotācijām Lielupes iztīrīšanai šoreiz nepietika, turklāt ziemā sanesto smilšu smēlēju skaits ir ierobežots, rakt varētu sākt tikai vasaras beigās, kad noslēdzas arī kuģošanas sezona. Nākamsezon gan Lielupi atkal tīrīšot, bet Jūrmalas plāni nav koncentrēti ārējo tūristu piesaistei, atzīst Elvis Venters.

Pašlaik vērojams, ka dažādās ostās Latvijā vairāk attīstās burāšanas apmācības vietējiem cilvēkiem, nevis jahtu tūrisma piesaistīšana.