Pagājušā gada oktobrī Saeima pieņēma grozījumus Iepakojuma likumā. Tie paredz 2022. gada februārī Latvijā ieviest dzērienu depozīta sistēmu. Tas nozīmē, ka pircēji, veikalā iegādājoties dzērienu plastmasas vai stikla pudelē, kā arī alumīnija skārdenē, samaksās papildus maksu – depozītu, ko varēs saņemt atpakaļ, iepakojumu nododot. Decembrī Saeima saņēma iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu, kurā tiek rosināts depozītu sistēmu paplašināt, lai pārstrādei varētu nodot arī piena, jogurta un citus plastmasas iepakojumus.

Kolektīvo iesniegumu Saeimai „Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus” parakstījuši vairāk nekā 10000 iedzīvotāju. Viens no iesnieguma līdzautoriem ir žurnālists Sandijs Semjonovs. Viņš uzsver, ka depozīta sistēmai jāiet līdzi laikam un jākļūst modernākai.

Iedzīvotāju iniciatīvu par depozītu sistēmas paplašināšanu atbalstījusi arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Tās priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule stāsta, ka komisijas deputātus sēdē uzklausītie viedokļi pārliecinājuši.

Vides un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs stāsta, ka depozītu sistēma Latvijā tiks ieviesta 2022. gada februārī un sistēmas paplašināšana tās ieviešanu neaizkavēs.

Saeima iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu par depozīta sistēmas paplašināšanu nodevusi Ministru kabinetam, kam tā jāizvērtē līdz šī gada 1. oktobrim.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.