Šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji strādā no mājām vai pat palikuši bez darba. Lai šo laiku izmantotu lietderīgi, eksperti iesaka papildināt zināšanas un apgūt jaunas prasmes. Rīgas Tehniskā universitāte aicina dažādu nozaru profesionāļus pieteikties mācībām par klimata pārmaiņu ietekmi un to novēršanu.

Eiropas Komisija apstiprinājusi stratēģiju par klimatneitrālas ekonomikas ieviešanu līdz 2050. gadam. Tā paredz virkni pasākumu, piemēram, mazināt CO2 izmešus auto industrijā un pāriet uz zaļajām tehnoloģijām, stāsta Latvijas Bankas ekonomiste Māra Rūse.

RTU Dizaina fabrikas “Climate–Kic” projektu vadītāja Santa Krastiņa stāsta, ka augstskola ir Eiropas inovāciju tehnoloģiju institūta biedrs, un jau ceturto gadu Latvijā piedāvā mācības klimata pārmaiņu izglītības programmā. Tajā zināšanas apguvuši vairāk nekā 40 dalībnieku. Programma sastāv no divām daļām – mācībām un prakses kādā Eiropas valstī, šogad, visticamāk, tas notiks virtuāli.

Līna Leitāne ikdienā ir komandu treniņu vadītāja jeb koučs. Viņa mācībās piedalījās pērn, un vērtē, ka interesantas bija gan mācības un piedalīšanās Cēsu pašvaldības projektā par videi draudzīgiem mobilitātes risinājumiem, gan prakse Igaunijā.

Latvijas Bankas ekonomiste Māra Rūse stāsta, ka pārejai uz klimatneitrālu ekonomiku jānotiek pakāpeniski, jo, sasteidzot šo procesu, pastāv vairāki riski.

Mācībām klimata pārmaiņu izglītības programmā RTU Dizaina fabrikā var pieteikties līdz 23. aprīlim. Tā kā šogad programmā piedalīsies arī lietuvieši, mācības būs angļu valodā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.