Lielākais namu apsaimniekotājs galvaspilsētā „Rīgas namu pārvaldnieks” šogad gatavojas uzsākt nelikumīgu kabeļu likvidāciju daudzdzīvokļu namos. Ugunsdzēsēji haotiski izvietotos vadus vērtē kā ugunsbīstamus, bet Latvijas interneta asociācijas pārstāvji pauž bažas, ka sasteigtas rīcības dēļ var ciest iedzīvotāji. Visas iesaistītās puses gan ir vienisprātis, ka kabeļu tīkla infrastruktūra Rīgā ir jāsakārto.

„Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns stāsta, ka lēmums par nepieciešamību pārskatīt daudzdzīvokļu namos esošo kabeļu tīkla infrastruktūru pieņemts vairāku iemelsu dēļ, arī tāpēc, ka dažās mājas pat puse kabeļu netiek izmantota. Pie tam – daudzi kabeļi neatbilst ugunsdrošības prasībām.

Par to, ka „Rīgas namu pārvaldnieks” savos apsaimniekotajos namos sāk nelegālo un neaktīvo kabeļu likvidāciju jeb demontāžu, satraukumu pauda Latvijas Interneta asociācija, kurā apvienojušies 20 biedri, galvenokārt interneta pakalpojumu sniedzēji. Asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Āriņš vērtē, ka sen celtajās ēkās trūkst koplietošanas infrastruktūras.

Krists Leiškalns no „Rīgas namu pārvaldnieka” skaidro – interneta pakalpojumu sniedzējiem pieslēgumi būtu jāsaskaņo gan ar dzīvokļu īpašniekiem, gan pārvaldniekiem. Šobrīd uzņēmums sastāda grafiku, kuri daudzdzīvokļu nami tiks vērtēti pirmie un panākta vienošanās, ka šajā procesā piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas Interneta asociācijas.

Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāvis Kapars Līcītis uzsver, ka arī iedzīvotājiem ir svarīgi, lai kabeļu tīkla infrastruktūra tiek sakārtota un Dome no savas puses sekos, lai šis process notiktu tiesiskā ceļā.

Biedrības „Par legālu saturu” pārstāvis Andris Ķēniņš norāda, ka pilsētas kabeļu tīklu infrastruktūras sakārtošana dos ieguldījumu ne tikai pilsētas vides sakārtošanā, bet arī palīdzēs cīņā ar nelegāliem sakaru pakalpojumu sniedzējiem un nelegāliem satura izplatītājiem.