Latvijā ir izveidotas vairāk nekā 20 kalnu slēpošanas trases. Nedēļas nogalē lielākā daļa no tām vēl bija slēgtas, bet viens no pirmajiem sezonu sestdien atklāja Golgāts Gaiziņkalnā. Interese par slēpošanu bijusi liela un visiem interesentiem vietas nepietika. Pandēmijas dēļ slēpošana arī šosezon notiks zaļajā režīmā, slēpotājiem jāuzrāda vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāts. Tāpat pirms ierašanās kalnā obligāti iepriekš jāreģistrējas katras trases elektroniskajā sistēmā un biļete jāpērk internetā. Neraugoties uz ierobežojumiem, lielai daļai kalnu īpašnieku pērno sezonu izdevies noslēgt ar peļņu un daļu no tās arī investēt uzņēmumu attīstībā.

Pagājušajā nedēļā nevarējām sūdzēties par sniega trūkumu, tāpēc Latvijas slēpošanas trašu asociācijas pārstāvim Vadimam Kameņevam vaicāju, kāpēc nedēļas nogalē darbu uzsāka tikai Golgāts Gaiziņā? Izrādās – sniega esot par maz.

Riekstukalna Baldonē vadītājs Ervīnam Kišuro vērtē, ka slēpošanas bizness šobrīd atkarīgs no diviem faktoriem - valdības lēmumiem pandēmijas ierobežojumu dēļ, bet galvenais esot laika apstākļi.

Latvijas slēpošanas trašu asociācijā apvienojušies deviņi lielāko slēpošanas kalnu pārstāvji. Asociācijas pārstāvis Vadims Kameņevs stāsta, neraugoties uz ierobežojumiem pandēmijas dēļ, pērnā sezona bijusi veiksmīga un Žagarkalnā Cēsīs, kur viņš pats strādā, pērn gūtā peļņa ļāvusi veikt investīcijas.

Šosezon gan tik laba sezona kā pērn varētu arī nebūt, jo cilvēkiem ir vairāk iespēju ceļot. Bet Riekstukalna vadītājs Ervīns Kišuro stāsta, ka arī Baldonē turpinās trašu paplašināšanas darbi.

Šobrīd gan kalnu slēpošanas trasēs varēs slēpot tikai “zaļajā” jeb epidemioloģiski drošajā režīmā ar Covid-19 sertifikātiem. Tāpat kā pērn, darbosies iepriekšējā rezervācijas sistēma un biļešu iepriekšpārdošana internetā. Turpina Vadims Kameņevs.

Ja būs piemēroti laika apstākļi, kalnu slēpošanas trases darbu varētu sākt otrdien vai trešdien, bet pirms došanās slēpot noteikti jāiepazīstas ar jaunāko informāciju, kas tiks publicēta konkrētās trases sociālajos tīklos vai mājas lapā.