Sākusies sēklu pirkšanas sezona un sēklas, kas iekļautas Eiropas šķirņu reģistrā, var nopirkt gan lielveikalos, gan specializētajos sēklu un interneta veikalos. Pircējiem jārēķinās, ka energoresursu, degvielas, loģistikas un darbaspēka izmaksu sadārdzinājuma dēļ šogad sēklas būs par 10 līdz 30% dārgākas nekā pagājušajā gadā. Latvijā var nopirkt arī bioloģiskās sēklas un dažu Latvijā selekcionētu šķirņu sēklas, bet līderis sēklu tirgū joprojām ir Nīderlande, tirgotāji sēklas iepērk arī Vācijā, Francijā, Itālijā, Dānijā, Polijā un citās Eiropas valstīs. Covid pandēmijas laikā pieprasījums pēc sēklām palielinājies.

Uzņēmuma „Kurzemes sēklas” valdes priekšsēdētājs Andris Kiršentāls stāsta, ka sezonā uzņēmumā sagatavo piecus miljonus sēklu paciņu un tikai dažas šķirnes ir selekcionētas Latvijā. Lielākā daļa sēklu tiek iepirktas Nīderlandē, arī Vācijā, Polijā, Itālijā.

Arī lauksaimniecības un dārzkopības preču tirdzniecības uzņēmums „Agrimatco” pērn janvārī atvēra interneta veikalu. „Agrimatco” vadītāja Māra Bisniece stāsta, ka uzņēmums tirgo sēklas gan lieliem, gan maziem dārzu īpašniekiem, gan bioloģiskajiem lauksaimniekiem.  

LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils izceļ Latvijā sākto kustību – sēklu lološanu un uzsver, ka pirms sēklu iegādes jāplāno dārzs un jārēķina, cik sēklu vajadzēs.

Audzējot dārzeņus un puķes, cilvēks ne tikai papildina savu ģimenes budžetu, tas ir arī psiholoģisks ieguvums, jo rada prieku un gandarījumu.