Līdz 15. maijam 240 sievietes jebkurā vecumā var pieteikties stipendiju programmai “She Goes Tech”. Bezmaksas IT mācības jau otro gadu organizē nevalstiskā organizācija “Riga TechGirls” sadarbībā ar informāciju tehnoloģiju uzņēmumu “Accenture Latvia”.

Trīs bērnu mamma Krista Bokonova strādāja tirdzniecības jomā. Kad bērni bija paaugušies, viņa nolēma, ka pienācis laiks dzīvē kaut ko mainīt un mācījās vienā no pirmajām stipendiju programmām „She Goes Tech”. Viņa izgāja praksi IT uzņēmumā „Accenture Latvia” un turpina tur strādāt. Krista uzsver – IT nozarē jāmāk angļu valoda un jābūt gatavam visu laiku papildināt zināšanas.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāve Signe Bierande stāsta, ka darba devēji aizvien biežāk meklē darbinieku ar digitālajām prasmēm un arī NVA organizē apmācības IT jomā. Pērn neformālajā digitālās izglītības programmā piedalījās 2275 bezdarbnieki, šogad – 559. Par to, cik nepieciešami ir IT speciālisti, liecina arī brīvās darba vakances un lielās algas.

Laura Aksika līdz pandēmijai strādāja tūrisma jomā. Viņa bezdarba periodu izmantoja, lai stipendiju programmā „She Goes Tech” mācītos SAP analītiku un vērtē, ka IT joma arī pēc pandēmijas būs viņas pamatdarbs. Krista mācījās attālināti un tam esot arī savi plusi.

Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone vērtē - sieviešu apmācības pierāda, ka stereotipi par vīriešu priekšrocībām IT jomā ir maldīgi.

Pēc Ekonomikas ministrijas prognozēm IT joma būs nozare ar lielāko pieaugumu nākamos 5 gados un nozarē būs nepieciešami dažādas kvalifikācijas speciālisti.