Šogad pieaudzis dažādu ierīču un degvielas zādzību skaits no lauksaimniecības tehnikas. Savukārt pašus traktorus zog mazāk, taču riska objekti ir arī arkli, riepas vai piekabes, kas atstātas bez uzraudzības. Lauksaimnieki bažījas, ka zādzību skaits vēl pieaugs pasliktinoties ekonomiskajai situācijai un ieilgstot darbinieku trūkuma krīzei Iekšlietu struktūrās.

Šī gada desmit mēnešos pret lauksaimniekiem veikti teju 230 noziedzīgi nodarījumi, liecina Valsts policijas dati. 75% šo nodarījumu ir zādzības no traktortehnikas, 15% – dažāda veida krāpšanas un 10% tieši traktoru zādzības, skaidro Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas vecākā speciāliste Arita Raiskuma-Kukemilka.

Savukārt krāpšanas lielākoties veiktas interneta sludinājumos pārdodot traktortehniku. Šo gadījumu skaits gan salīdzinot ar pagājušo gadu samazinājies vairāk nekā uz pusi.

Zemnieku saeimas pārstāvis Mārtiņš Trons prognozē, ka zādzību skaits vēl pieaugs esošās ekonomiskās situācijas dēļ. Pašu traktortehniku nozagt un vēlāk pārdot ir kļuvis sarežģītāk, taču arī tehnikas aprīkojuma zādzības var radīt lielus zaudējumus.

Tāpat Trons norāda, ka līdz ar ziņām par darbinieku krīzi Iekšlietu sistēmā ir bažas par to cik efektīvi policija spēs iesaistīties šo zādzību lietu risināšanā. Savukārt Valsts policija norāda, ka lauksaimniecības tehnika visbiežāk tiek apzagta tieši saimniecību pagalmos. Tādēļ aicina zemniekus pievērsiet lielāku uzmanību īpašuma drošībai arī ziemas periodā.

Savukārt, ja lauksaimnieki pamana saimniecības tuvējā apkārtnē aizdomīgas personas vai transportlīdzekļus, policija aicina piefiksēt to numurus un laiku, kā arī informēt policiju.