Šogad jau 18. reizi notiek Latvijas Bankas rīkotais studentu zinātniski pētniecisko darbu konkurss. Tā mērķis ir apzināt un analizēt Latvijas un eiro zonas tautsaimniecības makroekonomiskās problēmas. Latvijas Bankas pārstāvji vērtē, ka gadu no gada studentu darbu līmenis aug, un šogad konkursā var piedalīties ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas studenti.

Elza Siliņa uzvarēja Latvijas Bankas studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursā pagājušajā gadā. Viņa stāsta, ka, mācoties Rīgas Ekonomikas augstskolā, mērķis bija uzrakstīt tik labu bakalaura darbu, lai ar to varētu piedalīties arī konkursā.

Latvijas Universitātes profesors Jānis Priede uzsver, ka šī konkursa pievienotā vērtība ir iespēja ar vienu šāvienu nošaut divus zaķus – ar bakalaura vai maģistra darbu vienlaikus startēt arī Latvijas Bankas konkursā.

Rīgas Tehniskās universitātes profesore Inga Lapiņa stāsta, ka studenti piedalās dažādos konkursos un to galvenais mērķis – lai studentu noslēguma darbi būtu arī praktiski izmantojami.

Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs pats pirms 13 gadiem bija Latvijas Bankas rīkotā studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētājs. Vēlāk viņam arī piedāvāja darbu Latvijas bankā, un tagad viņš ir viens no studentu darbu vērtētājiem. Šogad konkursa darbiem piedāvātas 30 tēmas, kas saistītas ar monetāro politiku, finanšu stabilitāti un makroekonomisko attīstību. Oļegs Krasnopjorovs uzsver – studentiem jārēķinās, ka konkursā var uzvarēt nevis ar vienkārši labiem, bet ar izciliem darbiem.

Latvijas Bankas rīkotajam studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursam darbus var iesniegt no 2020. gada 18. maija līdz 1. jūnijam. Godalgotie darbi tiks publicēti interneta vietnē makroekonomika.lv, un to autori saņems arī naudas balvas, 1. vietas ieguvējs – 2000 eiro.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.