Uzņēmums “Latvijas pasts” no nākamā gada plāno palielināt sūtījumu tarifus tā sauktajā universālajā pasta pakalpojumā, kas ir valsts nolīgts un ikvienam pieejams minimālais pasta pakalpojums. Par vēstuļu un sīkpaku piegādēm maksāsim par 14 procentiem vairāk, savukārt nopietnāku paku sūtīšana izmaksās septiņus procentus dārgāk.

Lēmumu celt sūtījumu tarifus uzņēmums “Latvijas Pasts” pieņēmis kopumā divu faktoru dēļ – jau pašlaik vērojamās inflācijas, lielākoties degvielas un elektrības izmaksu kāpuma, ietekmē, kā arī klausoties publiskajā telpā dzirdamus politiķu solījumus un ierēdņu apņemšanos no nākamā gada celt minimālo algu.

Kā liecina pasta komersantu reģistra dati, Latvijā pasta pakalpojumus sniedz ap 70 dažādu uzņēmumu. Nozares pārstāvji tādu konkurenci vērtē kā gana nozīmīgu un to min kā vienu no iemesliem, kādēļ piegādātāji vispārējās inflācijas laikā līdz šim savas cenas mainījuši maz vai nemaz. Taču par pakalpojumu sadārdzinājumu nākotnē komersanti runā negribīgi.

Piemēram, “DPD Latvija” atklāti pateica, ka par cenu tēmu runāt negrib nemaz. Atsaucīgāks sarunai ir uzņēmums “Omniva Latvija”, kas par nākamā gada cenrādi gan vēl runāt negrib. Klientu skaits gan esot tuvs pandēmijas pīķa laika līmenim.

Pasta komersantu biedrības vadītājs Alvis Dimitris vērtē, ka nozari tāpat kā citas skar energoresursu un darbaspēka izmaksu lēciens. Uzņēmēji mēģinot situācijai pielāgoties, piemēram, pilsētās sākot izmantot elektrotransportu kurjera pakalpojumiem. Cenas kādu laiku noturēt ļaujot arī optimāli izstrādātas loģistikas jeb piegāžu sistēmas.