Apritējusi nedēļa, kopš «Swedbank» privātpersonām nodrošina iespēju internetbankā vērtspapīru pirkšanas un pārdošanas darījumus Baltijas akciju tirgos un arī Swedbank Grupas fondos veikt bez maksas. No nākamā gada marta klientus sagaida vēl kāds investoriem jaunums - pilnībā tiks atcelta arī vērtspapīru glabāšanas maksa, ja portfeļa vērtība ir līdz 30 tūkstošiem eiro. Nozare «Swedbankas» rīcību uzņem ar gandarījumu. Par to klausieties Edgara Kupča gatavotajā ierakstā.

Pašlaik darījumus ar vērtspapīriem veic vien 2% Latvijas iedzīvotāju, secina «Swedbanka», un tas ir krietni zem Eiropas attīstīto valstu vidējā līmeņa. Bankas vadītājs Latvijā Reinis Rubenis skaidro, ka pašlaik lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju finanšu uzkrājumus veido norēķinu kontos, tajā skaitā arī tie, kas daļu uzkrātā varētu atļauties novirzīt investīcijām un pelnīt finanšu tirgos. Atceļot komisijas maksu darījumiem Baltijas akciju tirgos, banka gribot plašākam klientu lokam dot iespēju veikt darījumus ar vērtspapīriem. Stāsta «Swedbankas» investīciju eksperts Rolands Zauls. Rolands Zauls neslēpj, ka no viņa bankas klientiem tikai viens procents līdz šim darbojušies akciju tirgos. Kāds būs finansiālais ieguvums tiem, kas darījumus varēs veikt bez maksas? Banka neslēpj, ka ar to cer ne tikai uzlabot klientu finanšu pratību, bet arī piesaistīt viņus saviem fondiem, kā arī kopumā audzēt klientu skaitu.

Darījumu padarīšanu par bezmaksas uzteic biržas «Nasdaq Riga» valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne, kas arī norāda, ka katram Latvijas iedzīvotājam ir pašam jāuzņemas atbildība par savu nākotnes labklājību.

Lai sāktu ieguldīt, ir nepieciešams konts, kurā glabāt vērtspapīrus. Viens no risinājumiem ir ieguldījumu konts, kas sniedz iespēju maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no peļņas tikai brīdī, kad no konta izņemta lielāka summa, nekā ieguldīts. Atvērtajā ieguldījumu kontā klients ieskaita sevis izvēlēto ieguldījumu summu un internetbankā veic darījumus ar biržās tirgotajiem vērtspapīriem un bankas ieguldījumu fondiem.

Latvijas Finanšu nozares asociācija, kas apvieno 33 uzņēmumus, sava biedra «Swedbank» rīcību komentēt atturējās, taču asociācijā zināja teikt, ka citas bankas pārredzamā nākotnē uz bezmaksas darījumiem pāriet neplāno.