Pagājušā gada janvārī Eiropas Savienībā stājās spēkā jauna maksājumu pakalpojumu direktīva. Tās mērķis ir nodrošināt banku klientiem centralizēti un ērtāk pārvaldīt savas finanses. Ja iedzīvotājiem vai juridiskām personām ir konti vairākās bankās, turpmāk abu kontu atlikumu un transakciju vēsturi varēs apskatīt vienā internetbankā. No 29.augusta šāda iespēja būs “Swedbank” klientiem, viņiem būs pieejami dati arī par kontiem SEB bankā, vēlāk pievienosies arī citas bankas.

"Swedbank" Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs iespēju internetbankā vai bankas lietotnē apskatīt vairāku banku kontu atlikumus vērtē kā revolucionāru pagriezienu finanšu nozares attīstībā.

SEB bankas produktu attīstības vadītāja Baltijā Inga Ruduša vērtē, ka konti vairākās bankās ir gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem un citām juridiskām personām.

Latvijas Bankas maksājumu tehnoloģiju eksperts Deniss Fiļipovs uzsver, ka tas, vai banka drīkst nodot informāciju par kontiem citās bankās, ir katra iedzīvotāja izvēle. Banka šos datus var izmantot tikai ar konta īpašnieka atļauju.

Pagaidām internetbankā varēs apskatīt vairāku banku konta atlikumu un transakciju vēsturi, nākotnē no bankas lietotnes un internetbankas varēs veikt arī maksājumus.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.