10. līdz 12. klašu skolēni un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi var piedalīties biznesa plānu konkursā. Skolēnu komandām būs jāraksta biznesa plāns, jāveido sava pakalpojuma vai produkta video reklāma, un viņi varēs testēt savu ideju, piesaistot investoru uzmanību kolektīvā finansējuma platformā. Konkursu „Biznesa skices” organizē “Swedbank”.

“Swedbank” Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons stāsta, ka atbalsts izglītībai ir viena no bankas darbības jomām. Tāpēc šogad, lai veicinātu uzņēmējdarbību, pirmo reizi notiek biznesa plānu konkurss „Biznesa skices”. Tajā var piedalīties to mācību iestāžu audzēkņi, kuru skolās izmanto “Junior Achievement Latvia: mācību metodi Skolēnu mācību uzņēmums, un komandā jābūt no diviem līdz pieciem dalībniekiem.

Biznesa plānu konkursam ir arī idejas vēstneši – jaunieši, kas savulaik veidojuši skolēnu mācību uzņēmumus, bet tagad paši kļuvuši par uzņēmējiem. Reinis Nikuļcevs ir Rīgas Tehniskās universitātes students, bet skolēnu mācību uzņēmumus „RocketGrip” jau pārtapis par SIA. Uzņēmumā ražo inovatīvas hokeja lentas, un tās tirgo 23 pasaules valstīs. Jauniešu aktivitātes pamanījis arī līdzīga profila uzņēmums Kanādā.

Arī jaunuzņēmuma „Kora” un nevalstiskās organizācijas “TechChill” līdzdibinātāja Marija Ručevska jau skolas gados izveidoja skolēnu mācību uzņēmumu.

“Swedbank” Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons stāsta, ka biznesa plānu konkursa uzvarētāji varēs saņemt naudas balvas savu uzņēmējdarbības ideju attīstīšanai.

Biznesa plānus skolēni un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu komandas divu līdz piecu dalībnieku sastāvā konkursam var iesniegt no 23. septembra līdz 13. oktobrim. Uzvarētāji tiks noskaidroti 7. decembrī.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.