Igaunijas prāmju operators „Tallink Grupp” šogad neplāno atjaunot prāmju satiksmi starp Stokholmu un Rīgu, tomēr vēl cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos Latvijā un arī pozitīviem Somijas un Latvijas valdību lēmumiem, kas ļautu atsākt kustību starp Rīgu un Helsinkiem. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja „Tallink Grupp” valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene. Tiesa viņš uzsvēra, ka abu valstu valdībām lēmums par ceļošanas ierobežojumiem būtu jāpieņem jau līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar būtu ļoti problemātiska.

Covid-19 pandēmija tūrisma nozari un starptautiskos pārvadājumus iedragāja smagi. Cieta arī prāmju satiksme un Igaunijas prāmju operators „Tallink Grupp”. Piemēram, darbinieku skaitu nācās samazināt līdz nedaudz vairāk kā 3900 cilvēkiem. „Tallink Grupp” koncerns šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar apgrozījumu, kas ir par 65% mazāks nekā pirmajā ceturksnī pērn, bet uzņēmuma zaudējumi pieauguši vēl par teju 14%, pārsniedzot 34 miljonus eiro. Finansiālo situāciju intervijā Latvijas Radio raksturo „Tallink Grupp” valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene.

Pašlaik „Talink” kursē vairākos maršrutos, tajā skaitā ar diviem prāmjiem un vienu kravas kuģi starp Tallinu uz Helsinkiem, ar diviem kravas kuģiem no Igaunijas uz Zviedriju, kā arī ar diviem kuģiem starp Somiju un Zviedriju. Šī līnija darbojoties ar Somijas valdības atbalstu, jo tai ir svarīga kravu plūsma starp abām valstīm. Lai gan plūsma šajos maršrutos ir pieaugusi, Negene uzsver, ka kopumā pieprasījums ir zems. Viņš cer, ka būs iespēja atjaunot prāmju kustību starp Igauniju un Somiju.

Šādu cerību gan nav saistībā ar 2006.gadā uzsākto prāmju satiksmi starp Stokholmu un Rīgu. Pandēmijas dēļ pārtrauktos regulārus reisus starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām prāmju operators vēl nav atsācis. Pēdējo reizi šajā maršrutā prāmis devies decembrī, bet kopš tā laika nav pārvadāts neviens pasažieris. Šo līniju „Tallink Grupp” šogad atjaunot neplāno.

Pēc tik lielas pandēmijas šī maršruta atjaunošana ar diviem prāmjiem neesot reālistiska, jo riski ir ļoti augsti. Šī iemesla dēļ esot jāsāk ar viena prāmja kursēšanu, tādēļ „Tallink Grupp” valdes priekšsēdētājs cer, ka izdosies atjaunot maršrutu starp Rīgu un Helsinkiem, kas pērn bijis ļoti populārs.

Viņš piebilst, ja neizdosies satiksmi starp Rīgu un Helsinkiem atvērt šovasar, tad tas tiks atlikts uz nākamā gada aprīli vai maiju, ja epidemioloģiskā situācija būs mainījusies, visi būs vakcinēti un visi atkal varēs ceļot brīvi, bez ierobežojumiem. „Tallink Grupp” valdes priekšsēdētājs norāda, ka Eiropā jau ir vairākas valstis, kas lēmumus par ierobežojumiem jau ir pieņēmušas un noteikušas, ka vakcinētie vai vīrusu izslimojušie cilvēki ir gaidīti viņu valstīs bez nosacījuma par karantīnu. Kā piebilst Negene – konkurence ir sīva un uzvarētāji būs tie, kas lēmumus pieņems pirmie.