Mobilo jeb brīvprātīgo KASKO transportlīdzekļu apdrošināšanas polisi novembrī sāka piedāvāt mobilo sakaru operators „Tele2”. KASKO apdrošināšana gan būs pieejama tikai "Tele2” klientiem. Polises īpašnieks varēs nemaksāt apdrošināšanu par tām dienām, kad ar automašīnu nebrauc, līdz ar to varēs ietaupīt līdz pat 20% no polises cenas.

“Tele2” klienti un tikai privātpersonas mobilo KASKO apdrošināšanas polisi varēs nopirkt, savā telefonā instalējot mobilo lietotni. Mašīnas īpašniekam būs jāievada savi dati un jāaizsūta automašīnas fotogrāfija, pēc tam viņam tiks atsūtīts polises piedāvājums. “Tele2” pārstāvis Oskars Fīrmanis stāsta, ka, attīstoties mobilajam internetam, arī mobilo telefonu operatori meklē citas biznesa nišas un mobilās KASKO polises priekšrocība – tās īpašnieki varēs nemaksāt apdrošināšanu par tām dienām, kad ar automašīnu nebrauc.

Jaunais pakalpojums izstrādāts sadarbībā ar apdrošināšanas akciju sabiedrību “Balta”. Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks stāsta, ka apdrošinātājiem jādomā, kā ne tikai ierastajā veidā, bet caur dažādiem kanāliem piedāvāt alternatīvus apdrošināšanas pakalpojumus. Tāpēc arī izveidota mobilā KASKO polise, kas pieejama tiešsaistē visu diennakti.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins vērtē, ka jebkura inovācija apdrošināšanas nozarē vērtējama pozitīvi, tomēr aicina klientus rūpīgi izlasīt apdrošināšanas noteikumus.

Iespējams, ka jau pavisam drīz arī apdrošināties pret nelaimes gadījumiem vai apdrošināt nekustamo īpašumu varēsim, izmantojot viedtelefonus un mobilās lietotnes.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.