Jau vairākus mēnešus tirdzniecības centri dažādos veidos taupa energoresursus – gan samazina apgaismojuma intensitāti, gan temperatūru telpās, gan modernizē apkures sistēmas. Ietaupījums ir vērā ņemamas, tomēr Ziemassvētku laiks nes jaunu izaicinājumus, kā taupības pasākumus salāgot ar svētku rotājumiem, gaismiņām uz veikalu fasādēm un spuldzīšu virtenēm svētku egles zaros. Skaidrojam, kā tirdzniecības centriem izdodas radīt svētku sajūtu, bet vienlaikus taupīt, cik iespējams.

Visi Latvijas Radio uzrunātie tirdzniecības centri atzīst, ka pie energoresursu taupīšana pasākumiem ķērās jau vasarā un pirmajos mēnešos sasniegtais ietaupījums ir vērā ņemams. Tirdzniecības centru „Spice” un „Spice Home” vadītāja Iveta Priedīte stāsta, ka viens no veidiem kā taupīt energoresursus ir pārskatīt gaisa temperatūru centrā, jo arī ziemas laikā centros tika nodrošināti 23 grādi.

Tāpat, modernizējot gāzes apkures sistēmu, izdevies samazināt gāzes patēriņu vismaz par 10%.

Arī tirdzniecības centrs „Domina” taupa uz apgaismojuma rēķina, to būtiski samazinot koplietošanas telpās un auto stāvvietās teic tā vadītāja Dina Bunce.

Arī tirdzniecības centra „Sāga” vadītāja Anna Avdejeva stāsta, ka lielāko ietaupījumu izdodas panākt, pārskatot ventilācijas darbību un apgaismojumu. Uz jautājumu, kā taupības pasākumus izdodas salāgot ar svētku rotājumiem, gaismiņām uz veikalu fasādēm un spuldzīšu virtenēm svētku egles zaros Anna Avdejeva pauž šādi.

Anna Avdejeva teic, ka Ziemassvētku rotājumi nav lētākais prieks un ņemot vērā faktu, ka centrs darbojas tikai divus gadu, pagaidām bagātīgi rotājumu krājumi vēl nav izveidojušies. Nedaudz pieticīgākās svētku rotās šogad tērpušies arī tirdzniecības centri „Spice” un „Spice Home”, atzīts to vadītāja Iveta Priedīte. Taupības un svētku sajūtas salāgošana šogad aktuāla ir arī „Dominā”, teic Dina Bunce.

Tomēr uz fasādes ir noņemts viss apgaismojums, kas vijās ap ēkas perimetru un izgaismotas ir tikai ieejas. Savukārt iekštelpās saliktās dekorācijas apzināti nav pieslēgtas elektrībai.