Izveidots „Trīs jūru valstu investīciju fonds". To veido 12 valstis, kas atrodas ap Baltijas, Melnās un Adrijas jūrām. Fonds atbalstīs liela mēroga starptautiskus projektus, un tā prioritātes būs investīcijas transporta, enerģētikas un digitālās infrastruktūras nozarēs. Plānots, ka atbalstīto projektu kopējā vērtība varētu sasniegt 100 miljardus eiro.

Joprojām pastāv lielas atšķirības starp valstīm tā dēvētajā vecajā Eiropas Savienībā (ES) un teritorijām, kas ES iekļautas salīdzinoši nesen. Tāpēc jau pirms četriem gadiem tika sāktas pārrunas par 12 valstu sadarbību trīs prioritārās nozarēs – enerģētikā, transportā un digitalizācijā, stāsta ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš.

Ekonomikas ministrijas (EM) Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors Kristaps Soms vērtē, ka „Trīs jūru valstu investīciju fonds” būs labs papildinājums esošajam finansējumam, ko Latvija jau saņem no starptautiskajām institūcijām. Fonds īstenos liela mēroga projektus.

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis stāsta, ka finansējums no „Trīs jūru valstu investīciju fonda” noderēs 5G interneta tīkla attīstībai.

EM šobrīd iesniegusi ziņojumu valdībai par Latvijas dalību „Trīs jūru valstu investīciju fondā”. Gala lēmumu pieņems Ministru kabinets.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.