Šosestdien, 4. jūnijā, notiks tradicionālais pasākums „Atvērtās dienas laukos”, kad pilsētnieki un citi interesenti varēs apciemot zemniekus un uzņēmējus laukos, apskatīties, ko viņi dara un nogaršot uz vietas ražotos produktus. Šovasar Latvijas laukos būs mazāk ārzemnieku, bet tūrisma pārstāvji cer, ka laukos vairāk atpūtīsies Latvijas iedzīvotāji. Pakalpojumu cenas vidēji varētu celties par 10-15%.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele stāsta, ka pēc diviem Covid zīmē pavadītiem gadiem, kad ierobežojumu dēļ arī lauku tūrisma uzņēmēji saņēma valsts atbalstu, gads uzsākās cerīgi. Tomēr karš Ukrainā ietekmēs ārvalstu tūristu skaitu Latvijā, tāpēc  laukos šovasar cer uz vietējiem tūristiem.

Riebiņu novada Rušonas pagastā tūristus uzņems Lubānu ģimene. Saimnieks Juris Lubāns stāsta, ka etniskā Latgales saimniecībā ar septiņām govīm viesi varēs nogaršot piecu veidu sieru. Saimniecība faktiski esot atvērta 360 dienas gadā.

Ventspils novada Jūrkalnes pagasta lauku sētā „Lūķi” ciemiņus uzņems jaunā saimniece Elīna Beitika, kas šogad pārņēmusi saimniecību no vecākiem. „Atvērtajās dienās laukos” ciemiņi varēs nogaršot kūkas, veidot jūras mandalas un apgleznot akmeņus. Saimnieki šogad realizē arī Eiropas projektu tūrisma pakalpojumu uzlabošanai.

Asociācijas „Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele stāsta, ka šobrīd liela interese ir par pasākumu rīkošanu laukos – uzņēmumu sporta spēlēm, kāzām un ģimeņu pasākumiem. Mazāk nekā iepriekš laukos atpūtīsies ārvalstu viesi.

„Atvērtās dienas laukos” ir laba iespēja vienā dienā apmeklēt vairākus saimniekus un pašiem pārliecināties par pakalpojumu servisu, iepazīt saimniekus un izvēlēties, kur pavadīt brīvdienas vai atvaļinājumu.