Latvijas iedzīvotāji aizvien biežāk iepērkas interneta veikalos. Ja preces tiek pasūtītas trešajās pasaules valstīs un sūtījuma vērtība pārsniedz 150 eiro, jāpilda muitas deklarācija. Lai šo procesu padarītu vienkāršāku, valsts ieņēmumu dienests izstrādājis jaunu rīku, lai vienkāršoto importa muitas deklarāciju iedzīvotāji varētu izpildīt ātrāk un ērtāk.

Latvijas Pasta Ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa stāsta, ka sīkpaku skaits, ko iedzīvotāju saņem pasta nodaļās, pēdējā gada laikā pieaudzis par veselu miljonu. Gadā Latvijas Pasts izsniedz gandrīz 9 miljonus sīkpaku.

Ne visām sīkpakām jākārto muitas deklarācija. Tas jādara tad, ja sūtījums tiek saņemts no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, un ja tā vērtība pārsniedz 150 eiro. Ja sūtījuma vērtība ir lielāka par 22 eiro, papildus jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis. VID e-muitas daļas pārstāve Daina Vilciņa stāsta, ka arī līdz šim muitas deklarāciju varēja aizpildīt attālināti, bet sarakste caur e-pastu aizņēma daudz laika.

No 5. jūnija muitas deklarācijas aizpildīšana aizņem tikai 5 līdz 7 minūtes.

Latvijas Pasta Ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa uzsver, ka no e-komercijas galvenie ieguvēji būs tieši reģionu iedzīvotāji.

VID e-muitas daļas pārstāve Daina Vilciņa stāsta – plānots, ka no septembra vienkāršoto importa muitas deklarāciju par sūtījumiem no trešajām pasaules valstīm varēs aizpildīt arī Latvijas Pastā.

Pašlaik vienkāršoto importa muitas deklarāciju varēs izmantot, lai deklarētu komerciālos sūtījumus, tai skaitā interneta veikalos iegādātās preces, kas saņemtas ar kurjerpastu. To vērtībai jābūt no 22 līdz 1000 eiro, bet svars nedrīkst pārsniegt 1000 kg.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.