Tūrisma sezona Latvijā ir īsa un līdz šim vasara bijusi visai vēsa un lietaina. Uzņēmējiem, protams, jārēķinās ar laika apstākļiem, bet tiem, kas nodarbojas ar ūdenstūrismu Daugavā, arī ar hidroelektrosatciju darbību. "Latvenergo" mēdz periodiski palielināt vai samazināt Daugavas ūdens līmeni, bet šogad, sakarā ar Pļaviņu HES dambja remontdarbiem, ūdens līmenis Daugavā tiks pazemināts no jūlija vidus līdz pat augusta beigām. Kā tas ietekmēs mazos uzņēmējus, kas nodarbojas ar ūdens tūrismu vai kuru viesu mājas atrodas Daugavas krastā?

Līga Zaula saimnieko viesu mājā „Kūpiņsalas” netālu no Likteņdārza, Daugavas ielokā. Vispirms uzbūvējuši pirti un svinību telpu, vēlāk viesu māju, kur daudzi grib svinēt kāzas. Līga stāsta – ja pusotru mēnesi pazeminās ūdens līmeni Daugavā, pie tam, par pusotru metru, Daugavas krasts pie viesu mājas pārvērtīsies dubļu zampā un kāzu svinēšanu nāksies atcelt.

"Latvenergo" HES tehniskais direktors Andris Zēģele skaidro – ja nebūtu HES, tad izmaiņas Daugavas ūdens līmenī būtu daudz biežākas. Viņš skaidro, ka remontdarbi Pļaviņu HES ir jāveic, kamēr ūdens līmenis ir viszemākais, būvdarbi plānoti vairākus gadus un tos atcelt nevar.

Aizkraukles novada Kokneses pārvaldes vadītājs Ilmārs Klaužs stāsta, ka Latvenergo plānotie remontdarbi šovasar ietekmēs daudzus mazos uzņēmējus, tai skaitā kuģīšu īpašniekus. Savukārt, tūristus ietekmēs krastu stāvums. Ilmārs Klaužs stāsta, ka šovasar Koknesē tika pabeigta kuģīšu piestātnes būve.

Remontdarbi Pļaviņu HES plānoti no 14. jūlija līdz 20. augustam. Ūdens līmeņa pazemināšana Daugavā ietekmēs ap 20 mazo tūrisma uzņēmēju darbu ne tikai Koknesē, bet arī Secē, Staburagā un citviet. Uzņēmēji jau vērsušies Ekonomikas ministrijā par iespēju saņemt kompensāciju par negūtiem ienākumiem.