No 1. oktobra uzņēmēji var saņemt aizdevumus nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai. Finansējumu nedzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanai izsniegs finanšu institūcija “Altum”. 30 miljonus eiro ieguldīs Eiropas investīcijas banka, savukārt, Ekonomikas ministrija uzņēmējiem piedāvās papildus grantus.

Jau divus gadus finanšu institūcija "Altum" īsteno programmu „Aizņēmumi uzņēmumu energoefektivitātei”, kas pieejama bez ķīlas un papildus nodrošinājuma. "Altum" Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs Edgars Kudurs stāsta, ka 35 uzņēmumiem izsniegti 15 miljoni eiro iekārtu un ierīču nomaiņai.

823 000 eiro energoefektivitātes paaugstināšanai izmantos kokapstrādes uzņēmums „Biocore”, kas atrodas Mumastienē. Uzņēmuma īpašnieks Jānis Mikāls stāsta, ka uzņēmumā strādā 35 darbinieki un 80% no saražotā tiek eksportēts.

Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Enerģētikas komitejas vadītājs Kaspars Osis vērtē programmas nosacījumus.

"Altum" Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs Edgars Kudurs vērtē, ka par energoefektivitāti jādomā aptuveni 95% Latvijas uzņēmumu. "Altum" un SKDS pētījums liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ieguldījumus energoefektivitātē veikuši 33% Latvijas uzņēmēju, tuvākā gada laikā to plāno darīt katrs piektais.

Jau rīt, 10. oktobrī, Rīgas Motormuzejā notiks forums „Vai bizness šodien var atļauties nebūt energoefektīvs?”. Tajā diskutēs par tādiem energoefektivitātes uzlabojumiem, kā LED apgaismojums un elektroauto, ēku klimata sistēmas un siltumenerģijas risinājumi. Informēs arī par valsts atbalsta instrumentiem.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.