Šogad uzņēmumi varēs saņemt Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu savu darbinieku apmācībām. Projekta pirmajā kārtā piedalījās 576 uzņēmēji un savu kvalifikāciju paaugstināja gandrīz 10 500 darbinieki. Nozaru asociāciju pārstāvji un uzņēmēji apmācību programmu vērtē atzinīgi.

Lai organizētu darbinieku apmācības ar ES fondu atbalstu, Ekonomikas ministrija sadarbojās ar 0 lielākajām nozaru asociācijām. Apstrādes rūpniecības asociācijā ietilpst kokapstrāde, mašīnbūve un metālapstrāde, ķīmiskā rūpniecība un citas jomas. Apmācību projektā piedalījās arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un tūrisma nozares komersanti. Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Feldberga stāsta, ka ministrija izstrādājusi grozījumus atbalsta programmā, lai papildus jau esošajām asociācijām projekta otrajā kārtā var piedalīties arī citu nozaru pārstāvji.

Projekta ietvaros mācīt darbiniekus var gan mikro un mazie, gan vidējie un lielie uzņēmumi. Jo lielāks uzņēmums, jo lielāks ir paša līdzfinansējums.

Visaktīvāk darbinieku apmācību projektā iesaistījās Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija. LIKTA prezidente Signe Bāliņa stāsta, ka mācībās piedalījušies 77 asociācijas uzņēmumi, jo IT nozarē jāmācās nepārtraukti.

Uzņēmums „Silmor”, kurā strādā 26 darbinieki, ražo industriālo marķējumu – vadības klaviatūru, priekšpaneļus un tehniskās uzlīmes. Uzņēmuma direktore Liene Gaspažiņa stāsta, ka mācībās piedalījušies divi uzņēmuma darbinieki, arī viņa pati, un mācību rīkošanā lieku darbu ieguldīja nozares asociācija.

Darbinieku apmācību otrajai kārtai pieteikties varēs šī gada ceturtajā ceturksnī. Vasarā notiks arī informatīvs pasākums, bet sīkāka informācija par apmācībām būs pieejama gan Ekonomikas ministrijas, gan Centrālās finanšu un līgumu aģentūras mājas lapā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.