Pagājušajā nedēļā akciju sākotnējo publisko piedāvājumu biržā sāka nebanku kreditētājs "Delfin Group". Uzņēmuma mērķis ir izlaist vairāk nekā 8 miljonus akciju, līdz ar to piesaistīt vairāk nekā 12 miljonus eiro. Uzņēmumi ieiešanai biržā var izmantot vairākus finanšu instrumentus.

Nebanku kreditētājs "Delfin Group" pagājušajā nedēļā biržā sāka akciju sākotnējo piedāvājumu un tas nozīmē, ka līdz 11. oktobrim ikviens var pieteikties uz akciju iegādi. "Delfin Group" padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis stāsta, ka īpaši padomāts par mazajiem investoriem un dividendes 50% apmērā no uzņēmuma peļņas tiks izmaksātas četras reizes gadā.

Šobrīd Baltijas biržā, kur ietilpst Rīgas, Tallinas un Viļņas biržas, kotējas 65 uzņēmumi. Vairāk uzņēmumu ir no Lietuvas un Igaunijas, vismazāk – no Latvijas. Biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne stāsta, ka uzņēmumiem pirms ieiešanas biržā pieejami vairāki finanšu instrumenti, tai skaitā ES fondu atbalsts ieiešanai biržā, kas sedz 50% no izmaksām un par ko ir liela uzņēmumu interese.

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš vienlaikus gan brīdina par investīciju riskiem, ieguldot savus līdzekļus akcijās vai obligācijās, bet arī skaidro, ka šobrīd glabāt naudu bankā nav izdevīgi.

"Delfin Group" tāpat kā citus uzņēmumus, kas akcijas vai obligācijas kotē biržā, uzrauga un kontrolē gan birža, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija.