Uzņēmums „Liepājas papīrs” spēris platāku soli, ieviešot mūsdienīgas tehnoloģijas, kas ļauj strādāt ātrāk, kvalitatīvāk un taupot resursus. Liepājā atklāta pirmā hibrīddrukas iekārta Baltijā. Jaunā iekārta ļaus nodrošināt pieprasījumu un klientu vēlmes pēc jauniem produktiem mazas un vidējas tirāžas drukas darbiem.

Uzņēmums „Liepājas papīrs” ir viens  vadošajiem savas nozares spēlētājiem Baltijā, kas strādā ar dažāda mēroga klientiem, kam nepieciešamas arī dažādas uzlīmes, kas tagad tiks drukātas ar ļoti modernu iekārtu, Par hibrīddrukas iekārtas nepieciešamību vairāk stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Jansons.

Tas ir jaunums ne tikai mums, bet visā Baltijā. Iekārta sastāv no divām daļām, katra kompānija ražo savu, bet kopā veidojas viena hibrīddrukas iekārta.

Ieguvēji būs visi iesaistītie, spriež AS „Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Normunds Jansons. 

Paredzēta vidēji un vidēji mazai drukai. Ja līdz šim mums astoņu krāsu darbs bija jāpieregulē divas stundas, tad šobrīd izdarīsim daudz ātrāk – stundas laikā. Samazināsies elektrības materiālu patēriņš. Iegūsim mēs un klienti varēs iegūt labākas cenas, drukājot šajās tirāžās.

Klientu loks uzņēmumam ir ļoti plašs ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Tie ir uzņēmēji, kuri ražo saldumus, konservus un daudzas citas lietas. Visiem šiem produktiem nepieciešamas vizuāli pievilcīgas un informatīvas uzlīmes. 

Vidēji mēnesī tās ir 150 – 200 kompānijas, kam ražojam uzlīmes. Tie ir sadzīves ķīmijas, pārtikas, alkohola, saldumi u.c. ražotāji.  

Baltijā analogu uzņēmumu ir maz, tāpēc darbs notiek konkurences apstākļos, stāsta uzņēmuma tehniskais direktors Ilmārs Ozoliņš Ozols.

Liepājas domes priekšsēdētājs un bijušais uzņēmuma vadītājs Jānis Vilnīts uzsver, ka AS “Liepājas Papīrs” ir uzņēmums ar ilgu vēsturi, kurš vienmēr “ir spējis pielāgoties pasaules  prasībām, tehnoloģijām un zināšanām.”

Pērn tika nopirkta iekārta, kas maksāja vairāk nekā vienu miljonu eiro. Tagad gandrīz miljonu eiro. Tas ir liels izaicinājums Latvijas mērogam vidējam uzņēmumam. Ir gandarījums, ka uzņēmumā izveidojusies jauna komanda, kas virza progresu. Es nestrādāju te deviņus mēnešus, bet zinu, ka šī jaunā iekārta ir automatizēta un ļauj ietaupīt. Cilvēks ir galvenais resurss, tā ir alga, zināšanas. Šo iekārtu var vadīt mazs cilvēku skaits, pat viens.   

Iespiedmašīnas  operators Gints Meļķis ir gandarīts par iespēju strādāt ar jauno iekārtu. Uzņēmumā vīrietis strādā jau piecpadsmit gadus.

Šis ir pamatīgs pussolis uz priekšu attīstībā. Ar digitālo druku var panākt ļoti augstu kvalitāti.

Uzņēmuma „Liepājas papīrs” apgrozījums gadā pārsniedz 6 miljonus eiro. Gada laikā uzņēmums apstrādā vairākus miljonus kvadrātmetru gatavā materiāla.