Valsts darba inspekcija uzsākusi kampaņu „Esi drošs, ka darbs ir drošs”. Kampaņas mērķis ir samazināt nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, jo pērn pieaudzis letālo nelaimes gadījumu skaits. Kampaņas laikā darba devēji bez maksas varēs saņemt speciālistu konsultācijas un novērtēt darba riskus savā uzņēmumā.

Valsts darba inspekcijas Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa stāsta, ka pērn Latvijā darba vietās fiksēti 2182 nelaimes gadījumi. Ja 2017. gadā bija 21, tad pērn –  jau 25 letāli nelaimes gadījumi. Zariņa skaidro – ja darba vietā noticis nelaimes gadījums, nekavējoties jāsazinās ar Valsts darba inspekcijas speciālistiem.

Pagājušajā nedēļā Valsts darba inspekcija uzsāka kampaņu „Esi drošs, ka darbs ir drošs”. Eiropas sociālā fonda projekta vadītāja Sintija Volinko stāsta, ka kampaņas ietvaros Valsts darba inspekcija bez maksas palīdzēs uzņēmumiem novērtēt darba riskus.

Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš vērtē, ka, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, neesam paši sliktākie, bet arī ne labākie.

Maijā Valsts darba inspekcija rīkos izglītojošus pasākumus par darba drošību četrās Latvijas reģionu pilsētās – Kuldīgā, Jelgavā, Daugavpilī un Valmierā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.