Dzīvokļu īstermiņa īres bums tūrisma sezonā turpina ierobežot iespējas izīrēt dzīvokļus ilgtermiņā. Ar šādām problēmām saskaras gan Liepājas, gan Kuldīgas pašvaldība. Pašvaldības dažādos veidos risina šo jautājumu, sadarbojoties gan ar komersantiem, gan domājot, kā rosināt jaunu dzīvojamā sektora būvniecību.

Nevienā vien Latvijas pašvaldībā ārpus Rīgas izveidojusies situācija, kad īpaši vasaras sezonā atrast dzīvokli ilgtermiņa īrei paliek arvien sarežģītāk. Tā, piemēram, Kuldīga var lepoties nu jau ar gana daudz skaistiem apartamentiem, kas vairāk domāti tūrisma sektoram un tiek iznomāti īstermiņā. Tajā pat laikā tiek domāts, kā veicināt ilgtermiņa īres mitekļu pieejamību, šo darbu paveikuši arī uzņēmēji, stāsta Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Inga Bērziņa skaidro, ka uzņēmēji turpināšot attīstīt dzīvojamo fondu gan vecpilsētā, gan meklējot citas iespējas.

Liepāja ir viena no pilsētām, kurā ir ļoti daudz piedāvājumu īstermiņa īrei, tāpēc vasaras sezonā izīrēt dzīvokļus uz ilgu laiku kļūst arvien sarežģītāk. Visu regulēs un noteiks tirgus situācija, skaidro Liepājas domes izpilddirektora vietnieks īpašuma jautājumos Mārtiņš Tīdens. Tajā pat laikā nav gluži tā, ka Liepājā nav piedāvājums ilgtermiņa īrei, grūtības varētu vasaras laikā sagādāt laba dzīvokļa atrašana centrā un Dienvidrietumu rajonā, atzīst Mārtiņš Tīdens.

Pašvaldība tikmēr izvērtē iespējas un rīko izsoles saviem neremontētajiem dzīvokļiem, izsolīto dzīvokļu cenas svārstās no 3500 līdz pat 10 000, piemēram, Karostā. Šogad e-izsolēs pašvaldība varētu izsolīt vairāk nekā 70 dzīvokļus, skaidro Liepājas Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

Pārsvarā tie ir vienistabas dzīvokļi, vai nestandarta dzīvokļi koka apbūvēs vai citās ēkas, kur jāveic lielāki ieguldījumi remontā un komunikācijā ievilkšanā. Interese par izsolēm ir ļoti liela. Tajā pat laikā pašvaldībai nākas domāt, kā piedāvāt iedzīvotājiem tieši vidēju izmaksu dzīvokļus, kur dzīvot ģimenēm, kuras atgriežas Liepājā vai nu ārzemēm vai citām pilsētām, jo šobrīd privātie uzņēmēji remontē un tirgū piedāvā dzīvokļus ar augstām izmaksām, turpina Mārtiņš Tīdens.

Tikmēr Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa uzsver, ka šī jautājuma risināšanai un dzīvojamā fonda situācijas uzlabošanai reģionos būtu nepieciešama valsts atbalstīta programma.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.