Ieilgstot pandēmijai un valdības noteiktajiem ierobežojumiem, nu jau arī Rīgas centrā tumši ir ne tikai ierastie logi augstāk par pirmo stāvu, bet arī gājēju līmenī. Veikali, pakalpojumu sniedzēji un ēdinātāji cits aiz cita pamet Vecrīgu un citas pilsētas, aiz sevis atstājot mēnešiem ilgi esošus tukšus skatlogus. Daļa pārvācas uz lielajiem tirdzniecības centriem, bet daļa dzīvi tā arī neatsāks.

Saulainas kafejnīcas telpas Dzirnavu ielā, vieta veikalam Krišjāņa Barona ielā, restorāns Šķūņu ielā Vecrīgā, kluba telpas Ģertrūdes ielā – sludinājumu portālā vairākos simtos mērāmi sludinājumi, kuros nomai vai pārdošanā izliktas dažādas telpas. Kā stāsta nekustamā īpašuma tirgus kompānijas "DoReMi Group" īpašnieks un Latvijas Nekustamā īpašuma darījumu asociācijas pārstāvis Artūrs Obrickis, pamestas komerctelpas pašlaik ir ikdiena gan Rīgas pieprasītākajās tirgošanās ielās, gan tirdzniecības centros.

Pašlaik lielākie ieguvēji esot ķēdes tipa uzņēmumi, kas visu kovida laiku strādā ar stratēģiju, ka ir īstais laiks atrast jaunas platības. Savukārt vieninieki, kam pieder viens restorāns vai veikaliņš, tā neriskē paplašināties vai meklēt citas telpas. Un cietēji šajā visā pirmkārt mēdz būt telpu īpašnieki, kam tās pieder tā saucamajā ārpusē – ielu malās.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste bez ierobežojumu mīkstināšanas labus laikus ēdinātājiem neparedz. Pirmspandēmijas laikā telpu nomnieki nomainījās strauji – ja viens bankrotē, drīz vien cits vietā. Bet nu jau vērojams klusums pat Vecrīgā, kur citus gadus ņirbēja publika.

Tāpēc ēdinātāji aicina atcelt, viņuprāt, neloģiskos ierobežojumus par darba laiku līdz deviņiem vakarā un personu mazo skaitu pie galdiņiem.

Tomēr patērētājiem saspīlējums komercplatību tirgū varot dot arī kādu labumu, pauž kompānijas "DoReMi Group" īpašnieks Artūrs Obrickis.

Nozares eksperti neprognozē lielu pieprasījumu pēc tirdzniecības telpām arī turpmāk. Pieprasītākās būšot jaunas platības birojiem.