Viesnīcu uz tūrisma izmaksu segšanai valdība papildus piešķīra 4,7 miljonus eiro. Tiem pieteikties varēja līdz šodienai, 18. decembrim. Pēc Latvijas investīciju attīstības aģentūras datiem, no 4. Līdz 17. decembrim saņemti 246 pieteikumi no 184 viesnīcām un 62 tūrisma uzņēmumiem par kopējo summu 4,1 miljoni eiro.

Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece Iveta Strupkāja stāsta, ka atbalsts tūrisma nozarei piešķirts divos posmos. Līdz 30. septembrim tūrisma nozare saņēma 23 miljonus, no tiem lielākā daļa – 19,2 miljoni eiro bija paredzēti algu kompensācijai, savukārt, 3,8 miljoni – mārketinga aktivitātēm. Bet līdz šodienai, 18. decembrim, varēja pieteikties uz atbalsta otro kārtu, kas ir 4,7 miljoni eiro.

Lai saņemtu atbalstu, viesnīcas nodokļu parāds nedrīkst pārsniegt 1000 eiro vai jāpanāk vienošanās ar Valsts ieņēmumu dienestu par parāda atmaksu. Otrs kritērijs – apgrozījuma kritumam jābūt vismaz 30%. Iveta Strupkāja no LIAA stāsta, ka šobrīd atbalsts atteikts trīs gadījumos.

LIAA šobrīd apstiprinājusi 68 atbalsta pieteikumus no viesnīcām un tūrisma uzņēmumiem, atbalsta kopējā summa ir 922 000 eiro. Atbalsts piešķirts arī viesnīcai Jelgava, kurā ir 41 numurs ar 80 gultas vietām. Viesnīcas Jelgava vadītāja Jeļena Naumova-Martišūne stāsta, ka viesnīcas noslogojums šobrīd ir ap 30%.

Tas, ka atbalsts viesnīcām tiek piešķirts tikai uz diviem mēnešiem, satrauc arī Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju. Tās izpilddirektore Santa Graikste stāsta, ka situācija viesnīcu jomā ir smaga un kopējais noslogojums ir tikai 5%.

Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste stāsta, ka asociācija cer uz finansiālu atbalstu arī no Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības plāna, kas paredzēts Covid seku mazināšanai. LIAA viesnīcu un tūrisma uzņēmumu iesniegtos pieteikumus sola izskatīt 30 dienu laikā un naudu izmaksāt piecu dienu laikā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.