Lai mazinātu cilvēku kontaktēšanos un Covid-19 inficēšanās riskus, līdz 2022. gada 11. janvārim Latvijā tika aizliegta gadatirgu, Ziemassvētku tirdziņu un tamlīdzīgu tirdzniecības pasākumu organizēšana. Pret Ziemassvētku tirgus aizliegumu iebilda amatnieki un mājražotāji, tāpēc diskusijas par Ziemassvētku tirdziņu darbības nosacījumiem turpinājās arī operatīvās vadības grupā. 25. novembrī tika nolemts, ka tirdziņi varēs darbosies „zaļajā režīmā”, bet gala lēmumu valdība pieņems nākamnedēļ.

Atklātu vēstuli valdībai jau 11. novembrī nosūtīja amatnieku un mājražotāju pārstāvji. Viņi pauda neizpratni, kāpēc valdība nepildīja solījumu, ka pēc 15. novembra visi varēs atsākt darbu „zaļajā režīmā”. Amatniece Larisa Tiļļa darbojas Liepājas tautas lietišķajā studijā Liepava un ir pašnodarbinātā – auž šalles, lakatus, pledus un ada cimdus un cepures. Viņa rūpīgi izpētījusi MK noteikumus par tirdzniecību un tos vērtē kā visai pretrunīgus.

Daudzās Latvijas vietās mājražotājiem un amatniekiem ir savas biedrības un veikali. Saldus un Brocēnu amatnieki un mājražotāji apvienojušies biedrībā „RažoJums” un biedrībai ir savs veikals „Bodnīca” Brocēnos, kur tiek pārdotas arī Ziemassvētku dāvanas. Tomēr biedrības pārstāve Ilze Tomanoviča – Barone stāsta, ka Ziemassvētku tirgus nav tikai vieta, kur kaut ko pārdot vai nopirkt, bet gada tumšākajā laikā tā ir vieta, kur ir gaisma, skan mūzika un tas uzlabo ikviena iedzīvotāja emocionālo noskaņojumu.

Diskusijas par Ziemassvētku tirdziņu norisi turpinājās operatīvās vadības grupā. Ekonomikas ministra biroja vadītājs Arturs Butāns stāsta – nolemts, ka Ziemassvētku tirdziņi varēs darboties „zaļajā režīmā”.

Paredzēts, ka gala lēmumu par Ziemassvētku tirdziņiem valdība pieņems nākamajā otrdienā, 30.novembrī.