Pirms 28 gadiem Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai UNESCO. Tas notika oktobrī, tāpēc par ikgadēju tradīciju Latvijā kļuvis rudenī rīkot UNESCO nedēļu. Šonedēļ notika vairāki pasākumi, kas bija veltīti zinātniecēm un zinātnieku dinastijām. Pasākumā “Ar iedvesmu par zinātni” piedalījās dažādu zinātnes nozaru pārstāves.

UNESCO Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika stāsta, ka šogad izvēlēta tēma par sievietēm zinātnē. Gan tāpēc, ka zinātnei ir vadošā loma valsts ilgtspējīgā attīstībā, gan arī tāpēc, ka šogad aprit 20 gadi, kopš Latvijā tiek piešķirta UNESCO L‘OREAL Baltic stipendijas „Sievietēm zinātnē”. Pasākumu mērķis ir lauzt stereotipus par zinātniekiem un parādīt zinātni kā radošu un aizraujošu jomu.

Rūta Muktupāvela ir ne tikai Latvijas Kultūras akadēmijas rektore, viņa arī māca studentus un strādā zinātnes jomā. Viņa uzsvēra, cik liela loma profesijas izvēlē ir skolotājam.

RTU asociētā profesore Dagnija Loča veiksmīgi apvieno darbu zinātnē ar trīs bērnu audzināšanu. Viņa pirms septiņiem gadiem saņēma UNESCO L`OREAL Baltic stipendiju „Sievietēm zinātnē”.

Dagnija Loča arī nepiekrīt tam, ka zinātnē trūkst naudas. Pašiem jābūt aktīviem un jāraksta projekti. RTU zinātnieki šogad veidos Baltijas biomateriālu ekselences centru.

Starp pasaulē pieprasītākajām profesijām ir ne tikai IT speciālisti. Kā vērtē UNESCO pārstāvji, jau tuvākajā nākotnē visā pasaulē būs nepieciešami 30 miljoni zinātnieku un pētnieku.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.