Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes leģendas turpina dzīvot tik ilgi, kamēr ģimenē kāds tās turpina stāstīt. Valsts simtgades mēnesī īpašā raidījumu ciklā stāstām par ģimenēm, kas meklē savas saknes, izzina savas ģimenes vēsturi un līdz ar to arī valsts vēsturi. Ciltskoku veidošanā iesaistās visdažādāko paaudžu pārstāvji gan šeit, Latvijā, gan citur pasaulē. Ģimenes studijā tiekamies ar tiem, kas iesaistās ciltskoku veidošanā un zina, kā dzimtas pētniecību virzīt. Stāsta pētnieks, vēsturnieks Agris Dzenis, facebook grupas „Ciltskoki” un ciltskoki.lv veidotājs Egīls Turss, dzimtu pētniece Agnese Lūse un trīs bērnu mamma un savas ģimenes ciltskoka apzinātāja Dace Helmane.

Ja grib sākt savas dzimtas pētniecību, vispirms vajag sākt ar vecāka gada gājuma radinieku, kaimiņu  apjautāšanu, savākt dažādas fotogrāfijas un dokumentus, kas ir mājās vai pie radiniekiem pieejamas.

Dzimtsarakstu arhīvā var iegūt dzimšanas, laulības, miršanas izziņas no 1914. gada līdz mūsdienām.

Internetā pieejamajās baznīcu grāmatās var atrast informāciju līdz 1909.gadam. Vietnē lvva-raduraksti.lv atrodamas digitalizētas baznīcu grāmatas.

Ciltskoki.lv pieejami elektroniski indeksēti cilvēku uzvārdi.

Vēl ir vietne familysearch.org – milzīga datu bāze, kas pieder mormoņiem un tur milzga arī Latvijas dokumentu datu bāze. Vienīgi tur it grūti orientēties un atrast

Jārēķinās, ka ciltskoka pētniecība ir laikietilpīga, bet tas palīdz izprast savu dzīvi.