Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Latvija pēc mobinga aktivitātēm skolās ierindojas pirmajā vietā starp 37 attīstītākajām pasaules valstīm, kas apvienotas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Dati rāda, ka Latvijā 35% pusaudžu regulāri saskaras ar ņirgāšanos. 

Tā rezultātā pieaug psihiskās un fiziskās veselības riski, samazinās pusaudžu pašvērtējums un spēja kādam uzticēties, kā pasliktinās mācību rezultāti un tas ietekmē panākumus tālākajā dzīvē. To akcentē Veselības ministrijas kampaņa "ieskaties acīs - ņirgāšanās nav smieklīgi" iniciatori. "Vārdi sāpina, klusums nogalina" savukārt ir biedrības "Taureņa efekts" kampaņas moto un tās mērķis ir sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem, kuri cieš no emocionālām problēmām, tostarp mobinga. Savukārt, lai aktualizētu iekļaušanās tēmu un uzsvērtu tieši pirmo iekļaušanās soli - sasveicināšanos, MOT kopā ar pusaudžu resursu centru rīko kampaņu "Drosme sasveicināties".

Ģimenes studijā meklējam atbildes uz jautājumiem, vai uzlabojas situācija ar vienaudžu vardarbību skolās un vai dažādas kampaņas palīdz šos jautājumus risināt un uzlabot gaisotni skolās. Raidījuma viesi: Mot trenere, sociālā pedagoģe Anna Zaula, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas direktore Sigita Kūla un biedrības „Taureņa efekts” līdzdibinātāja un valdes locekle Olga Kazaka.

Ierakstā uzklausām kādas mammas pieredzes stāstu par attieksmi pret viņas bērniem skolā.

Par skolēnu mentālās veselības jautājumiem saruna arī ar Pusaudžu resursu centra Jelgavas filiāles psiholoģi Santu Daniļčenko. Iepriekš viņa strādājusi skolā un atzīst, ka skolā mobings pastāvējis vienmēr, taču tagad tas vairāk redzams, jo bērni par to runā.