Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jau pirms pandēmijas bērniem Latvijā bija nepietiekams fizisko aktivitāšu līmenis, mājsēdes laikā ikdienas kustību apjoms daudzās ģimenēs vēl ir krasi samazinājies. Ko tas nodara bērna veselībai un kā ieviest aktīvta dzīvesveida paradumus, kas palīdz vispusīgi attīstīties bērniem un ļauj saglabāt veselību arī viņu vecākiem, plašāk runājam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: vispārējās fiziskas sagatavotības treneris Kārlis Vanags, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas asociētā profesore Inta Bula-Biteniece un Āgenskalna sākumskolas sporta skolotājs Sergejs Dolotins.

"Veselīgai ilgtermiņa attīstībai bērnam līdz sešiem gadiem nekādus īpašus treniņus nevajag, viņam vajag aktīvu ikdienu – iešana uz skolu, uz bēnnudārzu, iešana uz veikalu, kāpšana pa kāpnēm. Vienkāršas kustības," norāda Inta Bula-Biteniece.

Bērniem līdz sešiem gadiem pietiek, ka viņš ir vienkārši fiziski aktīvs.

Inta Bula-Biteniece norāda, ka visu laiku runā par sportu un sportiskiem sasniegumiem, bet saslimis.

"Atceramies, jo ir augstāka fiziskā sagatavotība, jo augstāka ranga sportists, jo viņa imunitāte ir zemāka. kad sportists sasniedz maksimālo fizisko kondīciju, saslimt ir vieglāk un ātrāk," skaidro Inta Bula-Biteniece.

Kārlis Vanags uzskata, ka vide ir būtiska un vecāku ietekme ir būtiska, lai bērns būtu aktīvs, bet līdz pusaudžu vecumam nevajag orientēties uz kādu konkrētu sporta veidu, vajag būt fiziski aktīvām un izbaudīt tās aktivitātes un ļaut par to priecāties.

Tagad arī sporta zinātnē par to runā, ka apmēram līdz 14-16 gadiem maksimāla  daudzveidība fizisko aktivitāšu ziņā, nepiespiežot trenēties kādā onkrētā sporta veidā.

Par fizisko aktivitāšu nepieciešamību atgādina arī kardiologs, profesors Andrejs Ērglis. Vingrinājumus bērniem iesaka sporta pedagoģe Agrita Bērtiņa.