Tieši pirms gada Eiropu un visu pasauli satricināja šokējošas vēstis no Parīzes – gaišā dienas laikā satīriskā žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijā nogalināti cilvēki. Terorakts. Atbildību par to uzņēmies teroristiskā grupējuma „Al-Qaeda” atzars.  „Charlie Hebdo” jau ilgstoši bija draudu mērķis, jo nevairījās kritizēt musulmaņu sabiedrību, reliģijas un arī zīmēt pravieti Muhamedu. Taču notikušais „Charlie Hebdo” redakcijā, kā vēlāk izrādījās, bija tikai sākums vēl citu briesmīgu notikumu sērijai. Terorisms skaidri un gaiši bija pieklauvējis pie Eiropas durvīm un gaismā izcēla daudzas zem galda jauši vai nejauši pastumtas problēmas, arī par niknu, jaunu agresijas pilnu sabiedrību, kas aug un veidojas pašā Eiropā.

Gads pēc „Charlie Hebdo” notikumiem un kādi pavedieni tos saista ar cilvēkiem, kuri tiekas un runā ar džihādistu potenciālajiem upuriem.

Septītais janvāris, trešdiena, aptuveni pusdivpadsmit priekšpusdienā. Parīzes austrumos franču izgudrotāja, šefpavāra un konditora Nikolā Apēra vārdā nosauktajā ielā desmitajā numurā jau vairākas stundas kā bija sācies satīriskā žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijas darbs. Viss ritēja it kā pēc plāna, tomēr saspringti. Gads iesācies ar ne tiem priecīgākajiem finanšu rādītājiem. Pārdoto eksemplāru skaits pēdējā laikā pamatīgi noslīdējis līdz 30 000, laikam žurnāla asais un brīžiem robežas pārkāpjošais humors, kas nešķiro nedz politiķus, nedz reliģijas, nedz karu, nedz mieru ar īpaši asu mēli un attieksmi pret jebkāda veida fanātismu, sāk iziet no modes, sprieda kolektīvs. Nevienam no viņiem pat prātā tobrīd nevarēja ienākt doma, ka jau pēc dažām stundām par šo durstīgai spraudītei uz krēsla līdzīgo franču izdevumu uzzinās visā pasaulē.

Francijas satīras žurnāls "Charlie Hebdo", pieminot gadu kopš asiņainajiem notikumiem, gandrīz miljonu eksemplāru lielā tirāžā klajā laidis 32 lappušu biezu speciālizdevumu. Tajā ir nogalināto karikatūristu zīmējumu izlase, kā arī pašreizējo darbinieku karikatūras un atbalsta vēstījumi. Speciālizdevums nonāks ārpus Francijas, jo vairākus desmitus tūkstošu eksemplāru pasūtījusi, piemēram, Vācija.