Āķīgas klausīšanās mīklas min Rikardu ģimene no Rīgas: mamma Madara, tētis Mārtiņš, dēls Pauls (11 gadi) un meita Marta (7 gadi).

Mājās Rikardus sagaida krievu zilais kaķis Sky, kurš ir ļoti draudzīgs gan ar mājiniekiem, gan ar ciemiņiem.

Mamma Madara ir no Piņķiem, bet lielu daļu bērnības pavadījusi laukos Latgalē Rogovkā, kur tagad vasarās patīk ciemoties arī pašas bērniem. Madara strādā bankā un ir ģimenes galvenā koordinatore. Vaļas brīžos viņa kopā ar meitu mācās slēpot ar distanču slēpēm, vasarās ir aizrautīga riteņbraucēja un peldētāja.

Tētis Mārtiņš ir arhitekts, kuram brīvajos brīžos patīk muzicēt, - dziedāt, spēlēt klavieres un ģitāru. Mārtiņš ir ģimenes ceļojumu galvenais koordinators, ir aktīvs un visus ģimenes locekļus iesaistījis kalnu un distanču slēpošanā. Viņš ir piedalījies slēpošanas sacensībās „Apkārt Alaukstam”.

Meita Marta ir daudzpusīga, sirsnīga un draudzīga. Viņa mācās mūzikas skolā flautas spēli, labprāt slido, skrituļo. Martai ļoti patīk zirgi, viņa iet Jauno jātnieku skolā.

Dēls Pauls ir aizrautīgs pētnieks un zinātnieks. Brīvajā laikā spēlē florbolu, viņam ļoti patīk un padodas ātri peldēt, kā arī plānot un būvēt pilsētas no lego.

Kopā Rikardi dodas dažādos ceļojumos vai pavada laiku vasarnīcā, iekopjot dārzu.

Ģimenes izvēlētās dziesmas ir „Veltījums” un "Never Ever Going to the Nether" A Minecraft Song Parody of Taylor Swift's "We Are Never..".

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.