Ziemassvētku rītā skan 81., noslēdzošā, klausīšanās spēle bērniem un pieaugušajiem Gudrības pilieni. Pie skaņu detektīvkundzītes Ausmas studijā ir uzticami raidījuma klausītāji – Mucenieki no Zaļkalnu mājām Ropažos – tētis Arturs, mamma Solveiga un divi bērni – Jānis (8 gadi) un Maija (6 gadi).

Tētis ir mežsargs, mamma sabiedrisko attiecību speciāliste.

Arturs lasa grāmatas, kolekcionē skaņu plates – mīl rokmūziku un ar prieku izgatavo un dara to, kas vajadzīgs pie mājas - vai tas ir galds, vai gulta, vai mājas jumts.

Solveiga ir mainīgs un dinamisks cilvēks. Viņai šobrīd ir divi zirgi – pirms pāris gadiem Solveiga sāka  apgūt jāšanu un komunikāciju ar zirgu. Savukārt pirms mēneša mamma tika pie šujmašīnas un tagad šūšana “iet uz urrā” – ir tapusi blūze un sarafāns, bet nākamgad ir ļoti liela iecere – sākt darbošanos ar bitēm.

Jānis mācās Siguldas sporta skolas peldēšanas klasē, ūdens ir vieta, kur puika jūtas brīvi. Ļoti patīk vikingu un karavīru lietas.

Maija – zīmē un izstaro mūžīgo prieku. 

Vēl ģimenē ir visādi mājdzīvnieki un lopiņi – zirgi – Deja un Siga, suņi – Tors un Zibis, kaķis – Rūsiņš un kazas – Vizla, Jugla, Flauta un Made. Ir arī daži truši, gaiļi un vistas – arī tiem ir vārdi, kurus gan zina tikai bērni.

Kopā Muceniekiem patīk doties izbraukumos pa Latviju. Vecāki ar prieku spēlē galda spēles un min krustvārdu mīklas.

Ģimeni ļoti vieno saimniecība un ieceres, kuras viņi vēlas realizēt – uzlabojumi pie mājas, piemēram, tagad aktuāla ir pirtiņas celšana, kuru ģimene iecerējusi pabeigt 2023. gadā.

Gan lielajiem, gan mazajiem interesē inovācijas – zinātne, tehnoloģijas, cilvēces panākumi. Tas noteikti neattiecas uz sociālajiem tīkliem vai izklaidi, bet gan praktisko dzīvi – risinājumiem darbos, īpaši tētim Arturam mežā. Taču ikdienas likumi Mucenieku ģimenē līdzinās vairāk, kā tas ir iekārtots dabā – ja runa ir par to, kas ir godīgi, pelnīts vai nepieciešams. 

Visus ļoti vieno izpratne, kā dzīvot – domu un iespēju robežās, arī rīcības brīvība. Stundām ilgi viņi var runāt pie galda par dzīvi, pasauli, ezotēriskām tēmām, un dzīves vērtībām. Un Zaļkalnu māju iedzīvotāji patiesībā ir ļoti vienkārši un tieši cilvēki.

Mucenieku dziesmas izvēle ir grupas “Jumprava” “Peldētājs”.