Novembra pēdējā svētdienā un Pirmajā adventē ir klāt klausīšanās spēlē Gudrības pilieni - pie skaņu detektīkundzītes Ausmas ciemos ir Ozoliņu ģimene no Rāmavas: mamma Zane, tētis Haralds un divi ķipari – piecgadīgais Ralfs un trīsgadīgā Rota.

Mamma Zane strādā filmu nozarē un žurnālistikā, tētis Haralds – nekustamo īpašumu apsaimniekošanā, uzņēmējdarbībā un lasa lekcijas augstskolā, bet abiem kopā ir arī ģimenes bizness – vasarās Ozoliņi izīrē piepūšamās atrakcijas bērnu ballītēm.

Mazajai Rotai ļoti patīk dejot un dziedāt, staigāt pa māju augstpapēžu kurpēs un krāsot lūpas. Vēl viņa iet folkloras skoliņā pie Ilgas Reiznieces, kur apgūst latviešu rotaļas un dziesmas, bet Ralfs šogad sācis apmeklēt basketbola nodarbības, viņš apņēmies trenēties, lai kļūtu stiprs. Ralfam patīk iet mežā, zāģēt malku un pētīt dabu.

Vēl Ozoliņu ģimenē ir trīs vācu aitu suņi – jau cienījamā vecumā esošā Uma, kā arī divi pusaugu suņuki, kuri vislabāk klausa Ralfu.

Vasarā visi bija 3x3 nometnē. Tur Ralfs mācījās ierīkot meža apmetni un pats taisīja savu loku un bultu.

Ozoliņu ģimenes izvēlētā dziesma ir tautasdziesma “Stāvēju, dziedāju”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.