Kad Latvijā briest āboli, bet Francijā nogatavojas vīnogas, Gudrības pilienos skaņu mīklas min Anna, Evija un Kristīne Metuzāles.

Māsas Evija un Kristīne ir uzaugušas Rīgā, bet studiju laikā abas devās uz ārzemēm. Daudzus gadus abas pavadīja citās valstīs - Dānijā, Vācijā, Anglijā, pat Bolīvijā. Evija vēl šobrīd dzīvo Francijā, bet Kristīne pirms pāris gadiem atgriezās Latvijā.

Evija runā septiņās valodās un strādā par angļu valodas pasniedzēju augstskolā Francijā. Viņai patīk balets un ēst gatavošana.

Kristīne strādā ar valodu tehnoloģijām, ir liela ceļotāja un aizraujas ar Argentīnas tango.

Anna (6 gadi) ir dzimusi Francijā, šobrīd viņa ar vecākiem bauda brīvdienas Latvijā, apciemojot Kristīni un savu omi. Annai patīk viss, kas saistīts ar mākslu un mūziku. Meitene apmeklē mākslas nodarbības mākslas galerijā un piedalās dejošanas nodarbībās. Vēl Annai patīk lasīt grāmatas, pastaigāties un spēlēties ar viņas 80 kg smago ņūfaundlenda šķirnes suni Spoku - draudzīgāko suni pasaulē. Ziemas vakaros Anna ar vecākiem bieži spēlē galda spēles un rīko vikingu ballītes.

Annas mīļākā dziesma ir bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” iedziedātā “Anniņa vanniņā”, bet viņām visām patīk grupas “ABBA” dziesma “Dancing Queen”.

*

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi var pārbaudīt zināšanas, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.