Augustā tieši pa vidu izmeklētajā klausīšanās spēlē Gudrības pilieni dzirdama Toomu mamma Ilze ar meitām –  Esteri un Karlīnu.

Ģimenē ir mamma Ilze, tētis Edgars un meitas – Estere un Karlīna un kaķenīte Trince, pilnajā vārdā – Trincesse fon Tooma.

Toomi ir no Rīgas, bet lielu daļu laika pavada arī Cēsu pusē – Raiskumā, savā brīvdienu lauku mājā. Ilze bērnību un skolas laikā dzīvoja Smiltenē, savukārt Edgars ir no Cēsīm. 

Ilze ir juriste, kas darbojas valsts pārvaldē un brīvo laiku pavada dažādos vingrošanas un skriešanas treniņos, bet kopā ar meitām dejo tautas dejas.

Edgars ir eksporta projektu vadītājs būvniecības nozarē, kurš, tāpat kā citi ģimenē, ir iecienījis ziemas peldēšanu un pirtiņā iešanu.

Estere (11 gadi) ir muzikāla meitene ar skaistu balsi un viņa apmeklē mūzikas skolu. Pati pēc savas iniciatīvas ir sākusi apgūt franču valodu un ir arī liela grāmatu lasītāja. 

Karlīna (8 gadi) savukārt prot izpausties zīmēšanas mākslā un apmeklē mākslas studiju.

Visiem kopīga iecienīta aktīvā nodarbe ziemā ir kalnu slēpošana. Toomi izmanto gan Latvijā piedāvātās iespējas slēpošanas treniņiem, gan arī regulāri brauc uz kārtīgiem kalniem. Dažreiz piedalās kādā mežu vai taku skrējienā. Visi kopā dodas arī pārgājienos gan tepat, gan ārvalstu ceļojumos, cenšoties iepazīt arī citu valstu dabas ainavas. Vēl Toomi apmeklē klasiskās mūzikas koncertus un operas un aktīvi darbojas brīvdienu lauku mājas, dārza un siltumnīcas kopšan. Viens otru atbalsta un palīdz, un viens par otru gādā un rūpējas.

Toomu ģimenes izvēlētās dziesmas: ir grupas “Dālderi” “Nepareizā dziesma” un Lizzo “About Damn Time”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.