Detektīvkundzīte Ausma ir virtuāli aizceļojusi ciemos uz Vidusjūru, Spāniju, kur izmeklē skaņas, ritmus un balsis kopā ar Martosu-Inču ģimeni: mammu Ievu Inci, tētis Raulu Martosi-Rehi (Matross-Reche), meitām Karlu (9 gadi) un Mari (6 gadi) un dēlu Noelu (4 gadi).

Martosu-Inču ģimene dzīvo Spānijas Dienvidaustrumos pie Vidusjūras, Valensijas reģionā, Alikantes provincē mazā pilsētiņā Ibi, kas atrodas kalnos 800m virs jūras līmeņa.

Mamma Ieva jau 12 gadus dzīvo Spānijā, bet pirms tam gadu strādājusi skolā vienā no nabadzīgākajām valstīm Āfrikā – Malāvijā. Ievas hobijs un reizē darbs saistīts bērniem – viņa strādā skolā un papildus tam vada ekskursijas lauku sētā, lai bērni var iepazīt lauku dzīvās radības. Ieva vada arī Levantes reģiona latviešu bērnu diasporas skoliņu „Ābelīte”, kur ir skolotāja. Ievai patīk dzīvnieki, daba, garas pastaigas, pārgājieni un dažādi izbraucieni.

Tēta Raula hobiji ir grāmatas un skriešana pa kalnu takām, viņš ir arī liels sporta pārraižu cienītājs.

Deviņgadniecei Karlai vaļasprieku ir bezgala daudz – patīk spēlēt teātri, klavieres, skriet, braukt ar riteni un skrituļslidām, vingrot, dejot, dziedāt, jāt ar zirgu, zīmēt, gleznot, interesē matemātika.

Sešgadniecei Marei patīk ēst gatavošana, dejošana un kāpšana klintīs, bet četrgadniekam Noelam ļoti patīk cepures, joki un futbols.

Mājdzīvnieki ģimenei ir daudz. Kā mamma saka – mājās ir izveidojusies maza patversme. Nevienu no saviem mājas mīluļiem ģimene nav iegādājusies, visi ir atnesti – citu negribēti vai kādu dzīves sarežģījumu dēļ palikuši bez mājām, vai arī adoptēti no patversmes. Ģimenē ir četri suņi – Pipa, Felomeno, Mikijs un Viento, kaķene Hemma un nesen pieklīdis kaķis Ajudante, divas šinšilas Luna un Diamante, vista Piolina un gailis Piolins. Vēl arī četras smilšu peles Blanca, Gordi, Negrita un Bella, kā arī divas jūrascūciņas Alvaro un Goku un 16 truši.