Raidījumā Gudrības pilieni viesojas Zeltiņu ģimene no Ozolniekiem: tētis Rolands, mamma Līga un meitas Elīza (15 gadi) un Emīlija (12 gadi).

Mamma Līga strādā Latvijas Universitātes Atomfizikas un spektroskopijas institūtā, brīvbrīžos brauc ar velosipēdu, skatās filmas, reizēm izšuj glezniņas, cep gardas medus kūkas un iepērkas interneta veikalos.

Tētis Rolands ikdienā darbojas banku nozarē, bet brīvajā laikā brauc ar motociklu, spēlē zoli, kā arī ir ģimenes galvenais pavārs un vasarās saimnieks dārzā, jo Rolandam ir „zaļie īkšķīši”, īpaši rūpējas par rozēm un augiem siltumnīcā.

Vecākajai māsai Elīzai patīk mūzika un mūzikas instrumenti, viņa dzied un spēlē vijoli, ukuleli, ģitāru, klavieres, mandolīnu, bungas. Elīzai ir mopēda, motorollera tiesības.

Jaunākajai māsai Emīlijai patīk gatavot ēst, dejot, vingrot uz batuta, uz piepūšamā celiņa veic akrobātiskus elementus.

Zeltiņu jaunkundzes ir aktīvas, jo abām ļoti patīk peldēt un nirt. Māsas kopīgi izpilda dažādas populārās dziesmas.

Ģimenes mīlulis ir labradors Lote, ar kuru katru dienu ģimene iet pastaigās. Visiem ļoti patīk kopā ceļot. Pagaidām tālākais galamērķis ir ASV, Kalifornija. Ceļojot Zeltiņi vienmēr nobauda citu valstu virtuvi. Visspilgtāk atmiņā palikušas Kankāles austeres Francijā, Horvātijas varžu kājiņas, Kalifornijā baudītais grilētais kaktuss un Šveices raklete.

Ģimenes lokā visi spēlē novusu un ziemā slido. 

--
Dziesmas, ko ģimene izvēlas, ir Alec Benjamin “Let Me Down Slowly” un “Carnival Youth” izpildītā “Dzeguzes balss”.