Ģimenes dienā Gudrības pilienos viesojas Krastu ģimene – salaspilieši, kuriem mājas ir arī Alūksnes pusē.

Mamma Irina piedzima un uzauga Rīgā. Bērnībā daudz laika pavadījusi pie Vecdaugavas, kur zināja visas meža taciņas, daba joprojām viņai ir ļoti tuva. Ikdienā Irina strādā Latvijas Leļļu teātrī, bet brīvajā laikā, lai uzturētu labu pašsajūtu, staigā garas distances svaigā gaisā, dzied baznīcas korī, vada Svētdienas skoliņas un lasa dēlam vakara pasaciņas.

Tētis Artis dzimis un audzis īstos laukos Alūksnes pusē, mājās „Mišas”. Tās joprojām ir dzimtas īpašums, jau kopš 1868. gada. Tā ir tā vieta, kur ģimene pavada visas vasaras. Bērnībā tētim patika braucieni teļa un cūkas mugurā, gaiļa trenkāšana, ābolu čiepšana un siena vākšana. Tētis ir biškopis un „Mišu medus muzeja” saimnieks. Viņa darbi un aizraušanās ir vienkārši lauku darbi, malkas gatavošana, mežu kopšana, remontēšana un būvēšana.  Patīk pirts procedūras, kā arī peldas cauru gadu. Mieru viņš atrod bišu dravā.

Māsa Laura mācās 4. klasē. Viņa ir talantīga visās jomās - spēle flautu un klavieres, viņai ir labas sekmes matemātikā, zīmēšanā un sportā. Patīk un padodas draudzēties. Piecu gadu vecumā Laura jau uzstājās uz skatuves Leļļu teātrī. Pagaidām viņas mērķis vai sapnis ir kļūt par mūzikla aktrisi vai dzīvnieku dresētāju. 

Septiņgadīgais brālis Adrians apmeklē bērnudārzu. Viņš interesējas par fiziku un ķīmiju un sapņo apmeklēt drona pulciņu, kas pagaidām nebija iespējams vecuma dēļ. Puikam patīk spēlēt futbolu, peldēt baseinā, apmeklēt lauku pirtiņu un atsvaidzināties dīķī vai vārtīties sniegā. Īsts strādnieks – palīdz tētim visos lauku darbos un pat sēž pie stūres, un brauc ar tēta traktoru.

Māsīca Patrīcija mācās 7. klasē un brīvo laiku pavada ar otu vai zīmuli rokās, kā arī tur blakus kādu interesantu grāmatu. Labprāt pavada laiku ar draugiem, staigājot pa Ogres ielām. Tāpat viņai patīk klausīties jaunus, labus mūzikas hitus.

Ja pat īsti nav izdomāts maršruts un nav izvēlēti objekti, kurus vērot, lieliskajam pieciniekam galvenais ir, ka visi kopā. Ģimene pavada laiku, aktīvi rāpojot pa "Tarzāna trasēm" un braucot ar riteņiem, kā arī laivas braucienos, izbaudot kādas jaunas upes līkumus. 

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.