Atjautīgas mīklas Gudrības pilienos min Puķīšu ģimene no Rīgas: tētis Jānis, mamma Sanda, dēls Valters (10 gadi) un meita Dārta (7 gadi).

Puķīši ir rīdzinieki, kur paiet viņu ikdiena, mācoties un strādājot. Brīvdienās ģimene brauc uz laukiem Baldonē, kur iekopj savu īpašumu un būvē pirti. Baldone ir tēta bērnības zeme, jo daudz laika tur pavadījis pie savas vecmāmiņas.

Ikdienā tētis Jānis ir pārdošanas speciālists uzņēmumā, kas darbojas izklaides industrijā. Jau no skolas laikiem viņš darbojas kā dīdžejs, un mūzika joprojām ir Jāņa hobijs.

Mamma Sanda strādā par grāmatvedi, kuras sirdslieta ir pirtis un viss, kas ar to saistīts. Sanda pagājušajā rudenī ieguva pirtnieka diplomu un savas pirts zinības turpina papildināt pie citiem pirtniekiem. Otra Sandas aizraušanās ir ziemas peldes. Arī Sanda bērnības brīvdienas pavadījusi pie vecmammām laukos – Jūrmalā un Zaubē, kur palīdzēja lauku darbos.

Valtera hobijs ir basketbols. Viņš ir ļoti aktīvs un nenogurdināms puika, kuram patīk sports un aktīvs dzīvesveids. Paralēli basketbolam Valters dzied korī un jau no 2,5 gadu vecuma dejo tautas dejas.

Dārta dejo tautas dejas un brīvos brīžos zīmē.

Kopīgi Puķīšu ģimene dodas pārgājienos, sniegotās ziemās vizinās ar ragaviņām, vasarās – peld. Tā kā mamma ir ziemas peldētāja, visa ģimene jau vairākus gadus savu peldēšanas sezonu atklāj jau diezgan agri pavasarī un noslēdz rudenī.

Ģimenes izvēlētas dziesmas: „Dzeguzīte” – „Palaid puķīti pa dambi” un „Prāta vētra” un „Musiqq” dziesma „Debesis iekrita tevī”.

 

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.